Seda, kui paljud lasteaiajuhid haridusameti kirja tõttu talgutel osalemast loobusid, ei osanud Kerbo arvata. «Tegelikult mitukümmend lasteaeda ikkagi osales ka. Kurb on aga see, et on näha, et lasteaedades on abikäsi vaja ja aidata asju paremaks teha, kuna linn sellega hakkama ei saa, siis aga tehakse selline kuri kiri.»
Haridusameti pressiesindaja Leini Jürisaar ütles, et kiri saadeti vastuseks lasteaiajuhtide küsimustele.
«Kuna paljud lasteaiajuhid pöördusid haridusameti poole küsimusega, kas nad peavad oma lasteaias planeeritud talgupäevade ajad ära muutma, siis vastaski haridusamet nii, nagu näha oli. Kuna kiri sisaldas ebatõest väidet, nagu oleks tegu olnud Tallinna Linnavolikogu otsuse eelnõuga, ei palunud ega soovitanud haridusamet sellega tegeleda. Nagu ka allolevast Anne Targema kirjast näha on, ei ole haridusamet mitte sõnagagi maininud, et talguid ei tohiks korraldada,» sõnas Jürisaar.
Üleskutse talgupäevale polnud ka Kerbo sõnul seotud rangelt kindla «Teeme ära» talgupäevaga, pigem laiemalt mai alguse kevadkoristusperioodiga. «Oli küll neid, kes tegid talgud päevi varem või hiljem, mil sellele lasteaiale rohkem sobis. Meie viisime nad lihtsalt kokku toetajatega, kes olid valmis värve ja istikuid annetama.»
Ka kirjas oli mainitud, et lasteaia talgupäev võib toimuda ka mõnel muul 7. maile lähedal asuval päeval.
«On arusaadav, miks eksitava kirjaga püüti meie algatust diskrediteerida – see polnud ju linna algatus. Meis kui kodanikualgatuses nähti algusest saati pigem kui vaenlast,» sõnas Kerbo. Suhtumine pole tema arvates tänaseni muutunud. «Ma ei oskagi öelda, miks see nii on, et linnakodanikud, kelle esindamiseks on isikud linnavalitsusse valitud, neile nii ohtlikud tunduvad,» imestas ta.