Pugoneni sõnul on ohule viitavaid märke mitmeid, aga ei pruugi tingimata olla. Näiteks postipakk on tulnud täiesti tundmatult adressaadilt, kui pakil on liiga palju või liiga vähe marke, liiga palju templeid, kui saadetis lõhnab imelikult või on sellel kahtlaseid laike. «Ehk neid märke tegelikult on. Kahjuks peab muidugi nentima ka seda, et kui meie vastas on väga professionaalne vastane, siis tema oskab nendest asjadest ka mööda minna,» tõdes Pugonen.
Kui kellelegi peaks tõepoolest saabuma tundmatult aadressilt mingi saadetis, siis soovitab Pugonen esmalt uurida tausta: kuidas see saadetis tuli, kes tõi, mis on saadetise ajalugu ning 80 protsendil juhtudest on võimalik ka konkreetset vastust saada.
Juhul kui selget vastust ikkagi ei saa, siis võiks juba helistada häirekeskuse telefonile 112.
Pugonen avaldas heameelt, et Eestis on pommikirju saadetud väga vähe. Teada on kaks kaasust, mis jäävad peaaegu paarikümne aasta taha. Kahjuks esimene rünnak oli edukas st adressaat sai raskelt viga. Teisel juhul pääses adressaat halvimast tänu sellele, et tal tekkis kahtlus, miks pommikirja saatja selle üldse teele pani. Lähemal uurimisel selguski, et endine elukaaslane üritas ekspartnerit tappa.
Küsimusele, kas pommikirja valmistamine on keeruline, vastas Pugonen, et väga jämeda rusikareegli kohaselt pea pooled pommivalmistajad lendavad ise õhku. Nutikamad valmistajad on oma kurjades kavatsustes paraku edukamad.