See ju ei tooda pea midagi!
Sellepärast, et seda on kogu aeg surutud hästi väikeseks. Alguses oli teise samba osatähtsus palju suurem. Aga juba siis hakkas pressimine, et suurendame staažipensioni osa, vähendame teise samba osa. Kui kogu aeg seda alla viia, ei saagi see midagi toota.
Aga see süsteem on selline, mis arvestab demograafilist situatsiooni. Kui elu läheb paremaks, kogud ka pensioni rohkem, see ei sõltu poliitilistest otsustest. See on jälle üks asi, mille tegime, aga millest nüüd tahetakse loobuda.
Keskerakond ähvardab, et kui nad ei saa võimule, siis tuleb Reformierakonna-EKRE valitsus. Reformierakond ähvardab, et kui ei saa võimule, tuleb Keskerakonna-EKRE valitsus. Miks selline ähvardamispoliitika?
EKRE valijaskonna jaoks oleme meie vastunäidustatud, Keskerakonda suhtuvad nad väga pooldavalt. Aga meie küll ei aruta, et võiksime koos EKREga koalitsiooni teha.
Kui olin algaja parteijuht, siis minult ikka küsiti, kas sellega teete koalitsiooni, vastasin, et ei, sellega me ei tee. Aga kas sellega teete? Ei, sellega ka ei tee. Aga siis öeldi, et kas kavatsete üksi valitseda, te ei saa ju nii palju hääli.
Seega on tark tegu oodata tulemused ära ja siis vaadata. Aga kombinatsioon Keskerakond-EKRE on meile küll päris vastumeelne.
Mitmed koalitsioonid, mida on vedanud Reformierakond, on aja jooksul oma kaaslasi mingil hetkel üle parda visanud. Miks arvate, et keegi üldse tahab Reformierakonnaga veel valitsust teha?