Oviiri valituks osutumine ei olnud Tarandile üllatus, kuid rohkem hinnanguid ta anda ei soovinud. «Läks väga hästi, arvestades, et esimesel hääletusel sai esimees valitud,» kommenteeris Tarand hääletust.
ERJKsse kuuluv keskerakondlane Tõnis Mölder seadis enda sõnul Oviiri kandidatuuri üles, kuna juristina teeb ta väga hästi vahet emotsioonil ja seadusel. «Hästi tähtis on komisjonis see, et kui me võtame otsuseid vastu, siis lähtume seadusest, mitte mingisugusest kõhutundest.»
«Minu puhul oli üks kaalukeeleks see, et kui teine valik oli Kaarel Tarand, siis ta on olnud eri erakondade suhtes eelnevalt väga kriitiline, sõnakasutus on olnud isegi reljeefne. Ta ei näita üles, et tal oleks erapooletu suhtumine. Mulle tundub, et ta mõne erakonna suhtes meelestatud sedapidi, et neid kuidagi karistada.»
Liisa Oviirist sai ERJK liige augusti lõpus pärast seda, kui sotsiaaldemokraatide riigikogu fraktsioon otsustas senise esimehe Ardo Ojasalu komisjonist tagasi kutsuda.
Augusti keskpaigas avalikustati Postimehe vahendusel uudis, et Vabaerakond toetab 5000 euroga kuus MTÜ Korruptsiooniradarit, mille juhatuse liige on ühtlasi Erakondade Järelevalve Komisjoni juht Ardo Ojasalu. Poole summast moodustab Ojasalu palk.
Teemat kommenteerinud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretäri Kalvi Kõva sõnul jäi erakond ERJKs oma esindajata pärast seda, kui Ojasalu eelmisel sügisel sotsiaaldemokraatide ridadest välja astus. «Kuna ta on juba mõnda aega töötanud Vabaerakonna heaks, otsustas erakonna juhatus määrata sotsiaaldemokraatide poolt komisjoni uue liikme,» kommenteeris Kõva.
Seepeale kinnitas erakonna juhatus sotsiaaldemokraatide esindajaks komisjonis Liisa Oviiri. Mäletatavasti pidi Oviir lahkuma riigikogust seoses ministriameti maha pannud Urve Palo naasmisega riigikokku. Vastavalt seadusele ei tohi erakondade rahastamise järelevalve komisjoni liige olla riigikogu liige või minister.
Ojasalu oli Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige aastatel 1990–2017.