Haridusministeeriumi palvel koolikohustust mittetäitmist kontrollinud omavalitsustel pole andmeid 145 lapse kohta, kes tänavu sügisel koolipinki ei jõudnud. Osa omavalitsusi pole aga siiani teatanud, mis on saanud 1682 koolikohustust mitte täitvast lapsest.
Riik ei tea enam kui 1700 koolilapse asukohta
Haridus- ja Teadusministeerium saatis septembri lõpus kohalikele omavalitsustele kirja, milles soovis informatsiooni rahvastikuregistrisse kantud 2958 koolikohustust mittetäitva õpilase kohta, teatas ministeerium.
Ministeeriumisse jõudnud teabe kohaselt on 1276st õpilasest siiski 47 Eestis koolipinki jõudnud, kuuele on nõustamiskomisjon andnud loa koolikohustuse alguse edasilükkamiseks, 1046 last elab omavalitsuste andmetel välismaal, 145 lapse asukoht on omavalitsusele teadmata. 29 last ei ole käesoleval õppeaastal omavalitsuse andmetel õppima asunud, kolm õpilast on üle 17 aasta vanad ning seega ületanud koolikohustusliku ea.
167st kohalikust omavalitsusest ei ole tähtajaks kirjale vastanud 54 ja 2958 lapsest 1682 kohta ei ole jätkuvalt infot.
Ministeerium ootab jätkuvalt päringule vastamata jätnud omavalitsustelt informatsiooni.
Haridus- ja Teadusministeerium on seiskohal, et kohalikud omavalitsused peavad teadma, millises koolis täidab laps koolikohustust ning ministeeriumile vastava info edastama. Kuna omavalitsused on viidanud rahvastikuregistri probleemidele, siis kaalub ministeerium ümarlaua kokkukutsumist, et koos siseministeeriumi kui rahvastikuregistri vastutava töötlejaga ning omavalitusliitudega olukorrale lahendus leida.
Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse kohaselt korraldab koolikohustuslike isikute üle arvestuse pidamist valla- või linnavalitsus. Valla- ja linnavalitsuse ülesandeks on seaduse kohaselt korraldada koolikohustuslike isikutega tegelemist, koolikohustuse täitmata jätmise põhjuste väljaselgitamist ning meetmete rakendamist koolikohustust mittetäitvate isikute suhtes.