Lasnamäel on hakanud tegutsema mitu huligaani, kes on korduvalt pimestanud laseritega oma õuenaabreid ja autojuhte, kirjutas nädalaleht Den za Dnjom.
Lasnamäel tegutseb laserihuligaan
Lasnamäelast Konstantini pimestati eredate valguskiirtega kaks korda kolme päeva jooksul, kusjuures ühel korral oleks äärepealt juhtunud avarii. Nende kiirte allikaks peab mees laserit.
21. oktoobril kella 23 paiku sõitis Konstantin autoga Laagna teel kesklinna poole ning Smuuli sillal sõites tabas tema silmi roheline laserkiir.
«Otse silmadesse läbi esiklaasi. Mõnda aega ei näinud mitte midagi ja peatumiseks läks aega. Jumal tänatud, teel ei olnud teisi autosid, kellaaeg oli hiline,» rääkis Konstantin. «Ringi vaadates silmasin akent, kust see kiir tuli – see oli Koorti 8 maja, seitsmes korrus.»
Mees helistas politseisse. Korrakaitsjad võtsid kutse vastu ja palusid tal kohapeal patrull ära oodata.
«Ootasin pool tundi, keegi ei tulnud. Helistasin veel korra, öeldi, et ekipaaž tuleb. Lõpuks lõin käega ja sõitsin minema. Ja alles kella ühe paiku öösel helistati, et politsei on kohal,» meenutas Konstantin.
Politsei ei pääsenud sisse
Korrarikkujat tookord ei tabatud, sest politsei ei saanud Koorti 8 trepikotta sisse, kuna uksel puudus fonolukk.
Kaks päeva hiljem jõudis samasugune laserkiir Konstantinini juba tema Paekaare tänaval asuvas kodus, sedakorda läbi aknaklaasi.
«Läksin akna juurde ja nägin poisikesi, kes lahutasid nõnda meelt ühes vastasmaja korteris. Seekord otsustasin politseid mitte kutsuda, vaid rääkida uljaspeade vanematega,» rääkis ta.
Den za Dnjomi ajakirjanikel õnnestus Koorti 8 fonolukuta trepikotta sisse saada koos teiste elanikega. Ehkki kõneks oleva korteri aknas oli nõrk valgus, nagu töötaks selle lähedal teler või arvuti, ust ei avatud.
Samas läks ajakirjanikel korda rääkida Paekaare tänaval laserkiiri suunanud nooruki vanematega. Umbes 12-aastane poiss oli neile tunnistanud, et mängis oma sõbraga, kes on toonud külla «väga tugeva valgusega taskulambi».
Poisi ema ütles, et mõistab poja tembu tõsidust. Ta lubas juhtunust rääkida nii oma lapse kui ka teise poisi isaga.
Korrakaitsjate käed seotud
Põhja politseiprefektuuri pressiesindaja Mihkel Loide ütles, et teateid laseriga autode sihtimisest jõuab politseisse küllaltki harva: tegemist on üksikjuhtumitega.
«Kui keegi jääb sellise tegevusega politseile vahele, siis kindlasti järgneb vähemalt profülaktiline tegevus, eriti juhul, kui inimesel on ilmselt mitte just kõige paremad kavatsused,» rääkis ta.
«Sageli on selleks ajaks, kui politsei sündmuskohale olukorda selgitama jõuab, seesugune tegevus (laseriga pimestamine – toim) juba lõppenud. Paraku ei ole politseil mõistlik sellisel juhul pelgalt ütluste põhjal korterisse siseneda,» lisas Loide.