/nginx/o/2008/12/20/108091t1h0eaf.jpg)
Maandumissüsteemi puudumine Kuressaare lennuväljal segab õhuliiklust, kuna halli ilmaga ei näe piloodid maanduda.
Maandumissüsteemi puudumine Kuressaare lennuväljal segab õhuliiklust, kuna halli ilmaga ei näe piloodid maanduda.
«Inimese silmale tundub, et ei ole halb ilm, kuid kui pilved on madalamal kui 400 jalga (121,92 meetrit), siis ei saa lennuk ohutuse mõttes maanduda,» ütles Kuressaare lennujaama maapealset teenindust koordineeriv Anu Haljas.
Kui mujal aitavad piloodil lennukit lennurajale tuua spetsiaalsed maandumisseadmed, siis Kuressaares peab lennuk nende puudumisel maanduma silma järgi.
Madalatest pilvedest tingitud tõrked peaksid kaduma lähiaastatel, kui Kuressaare lennujaam saab maandumiseks kasutatava SI-süsteemi.