Päevatoimetaja:
Marek Kuul

Kapo kahtlustab Narva linnavolinikke korruptsioonis (4)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Narva linn
Narva linn Foto: Karli Saul / SCANPIX

Kaitsepolitseiamet kahtlustab Narva linnavolikogu liikmeid korruptsioonis. Kuna uurimistoimingud kestavad, pole prokuratuur veel kahtlustatavate nimesid avalikustanud.

Kaitsepolitseiamet tegi täna kriminaalmenetluse raames kohtu loal mitmeid uurimistoiminguid seoses Narva linnavolikogu liikmetel lasuva korruptsioonikahtlusega. Praeguseks kogutud materjalid viitavad prokuratuuri teatel korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangute teadvatele rikkumistele linnavolikogus.

Kahtlustuste kohaselt ei ole Narva linnavolikogu liikmed ennast taandanud hääletamisest volikogu istungitel, kui otsustati nendega seotud äriühingute suhtes Narva linna omandis oleva vara tasuta võõrandamise või äriühingu finantseerimise küsimusi.

Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Jelena Filippova sõnul ei saa veel kahtlustatavate nimesid välja öelda, ent ERRi venekeelse portaali andmetel on kahtlustatavad linnavolinikud Keskerakonna fraktsiooni esimees Aleksei Voronov, volikogu esimehe asetäitjad Jelena Pahomova ja Larissa Olenina ning liige Aleksei Mägi, kuid ei ole välistatud et ring võib laieneda. Pärast kella 19.00 on portaali andmetel kõigi nimetatute mobiiltelefonid olnud välja lülitatud.

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas rõhutas olukorda kommenteerides, et avalikke vahendeid tuleb alati kasutada läbipaistvalt, lähtuvalt inimeste ühistest huvidest ning vältides huvide konflikti. «Mitte ükski sent Narva maksumaksja raha ei tohi teenida kellegi erahuve,» ütles Ratas. 

«Toetan igati õiguskaitseorganeid korruptsioonikahtluste kontrollimisel nii kohalikes omavalitsustes kui riigis tervikuna,» lisas ta. «Minu juhitud Keskerakond ei salli korruptsiooni mitte ühelgi kujul. See on terve ühiskonna probleem, mille väljajuurimisse peavad aktiivselt panustama nii õiguskaitseorganid, poliitikud kui kõik inimesed.»

Ratas ütles, et meedias ilmunud info põhjal pole võimalik lõplikke järeldusi teha, kuid kui korruptsioonikahtlused tõele vastavad, on ta valmis astuma vajalikke samme ka siis, kui see tähendab Narvas opositsiooni minekut.

Keskerakonna Narva piirkonna esimees Yana Toom on kutsunud homseks kokku piirkonna juhatuse erakorralise koosoleku, kus tekkinud olukorda arutatakse.

Kolmapäeva õhtul jäi ära planeeritud volikogu eestseisus, mis pidi kinnitama järgmise istungi päevakorra ning muuhulgas pidi järgmisel istungil valitama volikogule uus esimees.

Praegu volikogul esimees puudub, sest juuni lõpus jõustus endise esimehe Aleksandr Jefimovi süüdimõistmine kelmuses lõplikult ning see tähendas, et tal tuli ka volikogu juhi ametist taanduda. Volikogu peab uue esimehe valima kahe kuu jooksul, seni täidavad tema tööülesandeid kaks volikogu aseesimeest, kirjutas Postimees.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi kaitsepolitseiamet ning juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Kuna uurimistoimingud veel kestavad, ei ole detailsemaid menetlusandmeid hetkel võimalik avalikustada, märkis prokuratuur.

Tagasi üles