Õpetajate ametiühing plaanib 25. oktoobril korraldada Tallinnas Toompea lossi ees suure miitingu, kuhu oodatakse tuhandet pedagoogi.
Kutseliit plaanib tuua 1000 õpetajat Toompeale meelt avaldama
Eesti Haridustöötajate Liit on palunud riigikogu kantseleilt nõusolekut avaliku koosoleku (miitingu) korraldamiseks riigikogu hoone ees Toompeal, Lossi plats 1a teisipäeval, 25. oktoobril õpetajate palgatõusu taotluste toetamiseks. Miitingu korraldajate kinnitusel võtaksid üritusest osa õpetajad üle vabariigi ning osalejate arvuks pakutakse ligi 1000 inimest.
Miitingu korraldamise eest vastutava Eesti Haridustöötajate Liidu esimees Sven Rondik kinnitas Postimehele, et õpetajad tuuakse pealinna meelt avaldama organiseeritult ning tullakse üle Eesti, nii Hiiu- kui Võrumaalt. Õppetööd miiting Rondiku sõnul ei sega, sest on see planeeritud koolivaheajale. Miitingulistel on plaanis esitada oma pöördumised nii riigikogule kui ka valitsusele. «Riigikogulased said septembri lõpus riigieelarve kätte ja peaksid olema jõudnud sellega põhjalikult tutvuda,» selgitas Rondik. Ta lisas, et 26. oktoobril algab parlamendis riigieelarve esimene arutelu.
Täna-homme saadab aga haridustöötajate liit kõigile saadikutele kirja, et nad mõtleksid, kust võiks õpetajate palgatõusuks raha leida. «Kui me vaatame, kui lõdva käega Kreeka ja teiste jaoks raha leitakse, siis ma usun, et ehk õpetajate jaoks leitakse ka. Kui muidugi tahtmist on,» sõnas Rondik.
Ürituse korraldamiseks soovitakse püstitada platsil kõnelejatele väike poodium ning panna mikrofonid ja kõlarid. Ühtlasi soovivad korraldajad, et miitingu ajal ei pargitaks Lossi platsile autosid.
Riigikogu kantselei kooskõlastust on vaja miitingutaotluse vormistamiseks Tallinna Linnakantseleis.
19. septembril kogunes Tallinnas raadiomaja juures korraldatud piketile õpetajate palganõudmiste toetuseks paarsada inimest, neist hinnanguliselt sadakond olid pedagoogid.
Samal ajal raadiomajas peetud palgaläbirääkimistelt tulnud haridusminister Jaak Aaviksoo piketile ei läinud, kuid enne autosse istumist ütles, et palgatõusuks raha pole.