Päevatoimetaja:
Uwe Gnadenteich
+372 666 2071

Eesti ja Islandi parlamentide väliskomisjonid pidasid ühisistungi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Raul Sulbi
Copy
Riigikogu väliskomisjon pidas ühisistungi Islandi parlamendi väliskomisjoniga.
Riigikogu väliskomisjon pidas ühisistungi Islandi parlamendi väliskomisjoniga. Foto: Anna Penne, Helin Noor / riigikogu kantselei

Riigikogu väliskomisjoni ja Islandi parlamendi väliskomisjoni ühisistungil oli täna kõne all Euroopa Liidu liikmelisuse mõju Eesti välispoliitikale ning Euroopa Liidu ühine välis- ja julgeolekupoliitika.

Islandi parlamendi väliskomisjoni liikmed eesotsas esimehe Árni Thór Sigurdssoniga tundsid huvi ka Euroopa Liidu majanduse- ja finantsalase koostöö vastu, vahendas riigikogu pressiesindaja.

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson tutvustas komisjoni tegevust ja rolli Euroopa Liidu asjade käsitlemisel ja otsuste langetamisel. Ta nimetas oluliseks ja vajalikuks viljakat koostööd valitsusega ühiste seisukohtade väljatöötamisel Euroopa Liidu välispoliitika kujundamisel. Tänase kohtumise käigus rõhutati samuti erinevate riikide parlamentide omavahelist suhtlemist kujundamaks seisukohti ELi sõlmküsimustes.

Kõneldes välis- ja julgeolekupoliitiliste eesmärkide realiseerimisest ELi liikmesriigina, märkis Mihkelson, et välispoliitika eesmärke on raske realiseerida ilma partnerite toetuseta. «Just selle tagab tihe koostöö ELi raames.»

Ta rõhutas, et Eesti mõju Euroopa Liidu kaudu on hoopis suurem võrreldes riigi suurusega.

Kohtumise käigus käsitleti veel Euroopa Liidu integreerumise erinevaid aspekte, mida arutati nii positiivses kui ka negatiivses võtmes, samuti toodi välja võimalused ja ohud.

Islandi delegatsiooni liikmed selgitasid, et Euroopa Liiduga liitumisprotsessi edukaks läbiviimiseks võtsidki nad ette tutvumisreisi nii Eestisse, Lätti kui ka Soome, et saaks silmast silma kohtuda nii parlamendiliikmete kui ka ametnikega saamaks adekvaatset teavet protsessi kohta.

Tagasi üles