Suurem osa eilse festivali külastajatest tunnistasid, et on siiani pilpaküla vaid lennukiaknast näinud ja kuna koht tehakse varsti maatasa, siis tahtsid sealset eksootilist keskkonda enne selle hävingut oma silmaga näha.
Kohalikud aiapidajad aga ei lasknud end linnanoortest häirida. Hoolimata mööda saalivatest uudishimulikest võõrastest tehti aias lõkke peal rahulikult süüa ning peeti aiapidu.
Aiapidajate jaoks oli festivali vaieldamatu tipphetk põnevaima aia konkursi võitja väljakuulutamine. Ootusärevus oli nii suur, et enne veel, kui piduliku tseremooniani jõuti, läks üks vanem proua uurima, kes ikkagi esimeseks tuli. Ja oh seda rõõmu, kui naise aed, mida ehib tiik koos partidega, piirkonna parimaks tunnistati.
Teise koha saanud pensionärist Ivan Belaš rääkis nukralt, et peab oma paar aastat tagasi ehitatud maja maha jätma. Tal on küll lootust saada aiapidamiseks paar kilomeetrit kaugemal asuv maalapp, kuid kuna tal transporti pole, siis Soodevahe kraami sinna ümberkolimine ei tule kõne alla.
Mehe sõnul kasvatas ta lennujaama tagusel aialapil kogu talveks vajaliku söögikraami. «Talvel pean poest ostma vaid liha ja leiba ning lastelastele midagi head,» rääkis ta ja lisas, et tema väikse pensioni juures on aiamaa hädavajalik. Belaž ei usu, et põhjendusi nagu oleks Soodevahe aialappe vaja lennujaama laiendamiseks.
Tema sõnul lammutati lennuraja otsas olevad datšad juba mitme aasta eest ja siiani pole seal midagi tehtud ja maa seisab söödis. Ka jutud sellest, et räämas majakesed riivavad turistide pilke, ei ole pensionäri sõnul usutavad. «Kui asi oleks selles, siis tõmmataks maha kõik majad. Praegu aga jäetakse ühel pool teed olevad maad rahule, meie omad aga tehakse maatasa,» sõnas ta.