Päevatoimetaja:
Marek Kuul

Ajaloomuuseum ootab rahvast pidupäeval külla

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Hanneli Rudi
Copy
Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones asuv väljapanek.
Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones asuv väljapanek. Foto: Raigo Pajula/Postimees

Ajaloo muuseum annab teada, et nii Maarjamäe loss kui ka Suurgildi hoone on täna, Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise aastapäeval külastajaile avatud.

Maarjamäe lossis saab vaadata kaht selle pidupäevaga hästi sobivat näitust, teatas Eesti ajaloomuuseum. «Iseolemise tahe. 90 aastat Eesti Vabariiki» on kõige mastaapsem Eesti Vabariigi ajalugu käsitlev väljapanek.

Euroopa Komisjoni Esinduse Eestis ja Euroopa Parlamendi Infobüroo näitus «Hüvasti, Charlie! 20 aastat kommunismi kokkuvarisemisest Euroopas» vaatab tagasi murrangulistele sündmustele, mis aastatel 1987-1991 kujundasid ümber Euroopa kaardi ning arutleb kommunismi kokkuvarisemise põhjuste üle. Mõlemad näitused koostas Eesti Ajaloomuuseum.

Lisaks on Maarjamäe lossi endises suvesaalis eksponeeritud Evald Okase pannoo «Rahvaste sõprus» aastast 1987, muuseumi peahoone taga aga mitukümmend nõukogudeaegset ideoloogilist monumenti, millest lähiaastatel kujuneb väliekspositsioon. Nende skulptuuride kaudu näeb nii ühte osa Eesti 20. sajandi ajaloost kui ka Eesti kunstiajalugu. Isikutest on siin teiste seas Lenin, Stalin, Viktor Kingissepp, sündmustest on tuntuim 1924. aasta detsembrimässu mälestusmärk.

Uuenduskuuri läbinud 600-aastases Suurgildi hoones on avatud uus püsinäitus «VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu». Lisaks on vaadata Tallinna linnaarhiivi näitus «Tallinn - maailma naba?», kus on väljas linnaarhiivi suurimad rariteedid. Avatud on ka Börsi käik, kus on kivisillutisse jäädvustatud olulised sündmused Eesti ajaloost ning lastele mängimiseks muuseumi siseõu. Vanalinnas asuv Suurgildi hoone on avatud kell 10-18 nagu ka Börsi käigus asuv Eesti Ajaloomuuseumi Muuseumipood.
 

Tagasi üles