Latekssukkades ja kõrge kontsaga kingi kandev noormees tipib ettevaatlikult üle Wittenbergplatzi muru. Sealsamas maas istuvad noored naised, kes maalivad üksteise rinnale sõna «slut» (lits). Kell saab kohe kolm ja väljaku on ummistanud igas vanuses ja alastusastmes mehed-naised. Algamas on Slutwalk.
Viva la vulva!
47-aastane õhulist seelikut kandev ja paljudest kohtadest rõngastatud Michael ütleb, et tema on tulnud protestima seksismi vastu.
«Inimesed jagavad maailma liiga jäigalt naiselikuks ja mehelikuks, tegelikult on võimalusi palju rohkem,» sõnab ta ja lisab, et eriti häirib teda eelarvamus, justkui oleks sobilik napis riietuses naistele kohe ka käsi külge panna.
Slutwalk sai alguse tänavu aprillis Kanadas, kus kohalik politseiametnik Michael Sanguinetti soovitas naistel seksuaalse vägivalla vältimiseks mitte välja näha nagu litsid.
Sellest väljaütlemisest sai alguse ülemaailmne protestimarsside seeria, kus osavõtjad riietuvad just vastupidi politseiniku soovitusele võimalikult napilt ja provokatiivselt – kasutusel on nii võrksukad, miniseelikud, ülikõrge kontsaga kingad kui ka lihtsalt paljad rinnad. Slutwalki sõnum on selge: igaüks võib kanda, mida tahab, ja sellest ei tohi teha mingeid järeldusi.
Üleeile Berliini kogunenud protesteerijad on lasknud oma fantaasial lennata – väljakul võib ringi liikumas näha nii sätendavaid drag queen’e, võrksukkades ja ülikõrgete kontsadega noori kaunitare ja vaid lühikesi latekspükse kandvaid keskealisi mehi. Pilt on kirju ja sarnaneb kõige enam karnevaliga. Üle platsi kõlab vali muusika ja ajakirjanikel on käed tööd täis.
Meediatähelepanu puudumise üle ürituse korraldajad kurta ei saa – iga vähegi paljamat või väljakutsuvamalt riietatud protesteerijat piirab korraga vähemalt viis fotograafi. Erilist tähelepanu naudib noor punapäine naine, võidukas naeratus suul, rinnad paljad ja käes plakat, mis kutsub seksuaalse ahistamise vastu välja astuma.