Tema sõnul lubati arstidele aastate eest, et tehakse nn aegkriitiliste andmete lehekülg, kuhu patsiendi hetkel aktuaalsed terviseandmed koonduvad.
Seal peaksid olema näha patsiendi kõik diagnoosid, põhilised uuringud, haiglasviibimised, ravimid, allergiad, kõik aktuaalsed terviseprobleemid koos vastavate otselinkidega asjakohastele dokumentidele. «Selline lehekülg võtakski kokku kogu digiloo mõtte. Aga sellist terviseandmete koondlehekülge ei ole,» tõdeb Peets. Ta lisas, et arstid näevad üsna palju vaeva andmete sisestamisega, aga ei saa ka suure vaevaga kätte kõiki vajalikke andmeid.
«On arusaamatu, kuidas söandati süsteemi käivitada ilma nii olulise rakenduseta,» lisas ta. Peets toonitab, et iseenesest on digiloo idee väga hea ja näiteks mõne aja eest probleemidega maadelnud digiretsept on pärast juurutamist tublisti paranenud ja tõhusast tootest on õige vähe puudu.
Perearst ja digilugu arendava sihtasutuse E-tervise nõukogu liige Diana Ingerainen nii kriitiline ei ole, kuigi probleemide olemasolu ta ei eita. «Praegu me kulutame hirmsasti oma tervishoiuressurssi topeltandmete sisestamise peale,» nentis ta. Küsimusele, kuidas ta hindab digiloo funktsionaalsust, vastas ta, et üldiselt lähevad asjad paremaks.
Samas tunnistas perearst, et tal on probleeme digiloo kasutamisel, näiteks dokumentide saatmisel.
«Ma ostsin endale kohe ekstra liivakella, et ma surun käed tagumiku alla, ei hakka rapsima ja vaatan kaua ta läheb. Ja ausalt öeldes, kui mu vastuvõtust kulub sellele juba kaks minutit, siis ma lõpetan selle ära. Mul ei ole aega nii palju oodata,» rääkis perearst. Ingeraineni sõnul võib probleem olla selles, et esmane lahendus, mis ravikokkuvõtete saatmiseks välja mõeldi on liiga kohmakas.