20. augusti õhtuks oli raadio- ja telemaja kvartal raskeveokitega blokeeritud. Kaitse organiseerijad (nii Kodukaitse kui Rahvarinde inimesed) soovisid küll alguses paigutada relvastatud valve ka raadiomajja, kuid sellele olime vastu. Kui raadiomaja koridorides või stuudiotes oleks läinud tulevahetuseks, oleks ehk veerandi-poole tunni jooksul saated küll jätkunud, kuid aparatuur oleks purustatud – nagu toimus Vilniuses. Tõenäoliselt oleks olnud ka inimohvreid. Ehk oleks olnud siis väljapoole paistvat kangelaslikkust rohkem, ehk mõned soovisidki veidikesegi verd. Meil oli vaja kindlustada saated rohkem kui pooleks tunniks. Lepiti kokku – relvastatud kaitsjad olid vaid raadiomaja sissepääsu juures.
Õhtul kogunes raadio- ja telemaja ette hulgaliselt rahvast. See oli tõeliselt eriline õhtu ja öö – inimesed seisid ja ootasid rünnakut, paljakäsi, valmis kaitsma vabadust. Piimakombinaat saatis kogunenud rahvale tetrapakendites piima, mingi kohvik lähetas saiakesi, kusagilt saabus auto viinerite ja sardellidega. Paljud tulid kodus küpsetatud pannkookide ja muu omatehtud kraamiga. Seda ei müüdud, vaid jagati, pakuti kõigile soovijatele, mõtlemata kasusaamisele; küsimata, kuidas kaetakse hiljem kaubanduslik puudujääk. Keegi tassis kohale kasti Molotovi kokteilidega, küllap tuli seegi puhtast südamest, soovist kaitsta. Siiski arvasid inimesed, kellega rääkisin, et see viimane oleks pigem provokatsioon sõjaväelastepoolse jõu kasutamiseks kui tõsiseltvõetav kaitse tankide vastu.
Õnneks jäi raadio- ja telemaja rünnak ära, putšisid osutusid riigipöörde asjus täiesti saamatuks, riigipööre vaibus. Analüüsides hiljem meie ettevalmistusi ja tegevusplaane, leidsime, et arvestades tollast olukorda, oli ainuõige kindlustada, et Vikerraadio ei kaoks eetrist. Ka teletorni töötajatel oli sarnane taktika, olime ju nendega pidevalt ühenduses. Kangelaslik püssitoru ette tormamine lahtirebitud rinnaesisega, nagu mäletasime mõnest paatosest nõretavast Vene filmist, ei olnud eesmärk. USA vägede ülemjuhataja II Maailmasõjas Dwight Eisenhower, hiljem Ühendriikide 34. president on öelnud: «Ma ei vaja kangelasi ega kangelaslikult langenud sõjamehi. Ma vajan proffe, kes suudavad asja ära ajada ja ellu jääda.» Mulle tundus, et neil päevil ajasidki asju profid.