Läksin oma kabinetti ja teatasin nähtust ülemustele. Kui väljusin koridori, oli ukse taga valvanud automaatur kusagile kadunud, ilmselt läks teiste seltsi konverentsisaali einet võtma.
Läksin siis esimesele korrusele ja palusin polkovnikult luba elektritoide sisse lülitada, sest sõjaväelased kolasid mööda ruume, käisid tualettruumides, kuid ilma elektritoiteta ju ei ole vettki. Saingi loa.
Kell 8 hommikul lasksid sõjaväelased läbi minu kutsel tööle tulnud tehnilised töötajad, peainseneri Ants Erendi, tsehhiülema Igor Lukase ja vahetusevanema Jaanus Hiisi. Ilma suure kärata lülitasid vahetuse töötajad sisse raadiosaatjad. Nägime Kesktelevisiooni vaadates ja Moskva Raadiot kuulates, et putš on läbi. Rääkisin ka sõduritele, et võimu haaranud Erakorraline Komitee on juba Moskvast põgenenud, võiks ka siin selle jama lõpetada. Panin neile oma jutu kinnituseks konverentsisaali teleri Kesktelevisiooni programmiga. Näis, et ka sõduritel oli sellest jamast kõrini, sest nad ütlesid vastuseks: «Meil ükskama, niikuinii saame varsti koju, dembel on kuu aja pärast.» Tundus, et olukord hakkab rahunema, ehkki olime sisuliselt pantvangis. Mulle helistasid mitmed ja küsisid, kas olen elu ja tervise juures, sest varahommikul oli Eesti Raadio uudistesaates teatatud, et konvoi saatel viidi mind sisse.
Asi läks kriitiliseks, kui Eesti Raadio uudistesaates (uudiseid olukorra kohta edastati pea pidevalt) teatati võidukalt, et teletorn ei ole vallutatud, sest 22. korruse raadioreleeliini ruumis istuvad raudukse taga masti kaitsjad ja side Soomega (ning kogu maailmaga) toimib endiselt. Miks oli vaja avaldada kõiki detaile sündmuste kohta? Sain mitu telefonikõnet ka Interliikumise tegelastelt nõudega 22. korruse ruum avada, eks ju nemadki kuulasid Eesti Raadiot. Palusin neil mitte toppida oma nina minu töösse ja viskasin toru lihtsalt hargile.