Stabiilne töö, kindel tööaeg ning tavapärasest pikem suvine puhkus on lasteaiaõpetaja puhul garanteeritud, leiab Aivar oma töös palju positiivseid külgi. «Ei ole sellist asja, et peaks kartma – äkki mind kuu aja pärast koondatakse.»
«Miks nii vähe mehi tahab seda ametit õppida, ei ole tingitud sellest, kas nad tahaksid lastega tegeleda või mitte, vaid inimesi hirmutab madal palganumber,» tõdeb Aivar. «Arvatakse, et mees peab olema see, kes toob põhilise raha majja.»
Lisaks leidub eelarvamuste küüsis internetikommentaatoreid, kes usuvad, et kui mees töötab lastega, siis ilmselgelt on tegemist ahistajaga. «Sellistest kommentaaridest peab lihtsalt mööda vaatama. Igaüks võib arvata, mis ta soovib,» leiab Aivar.
Missioonitundega inimesed
Et palk pole suurem asi, peaks lasteaednikul seda enam olema missioonitunnet, arvab Aivar. Samuti on lasteaiaõpetaja töös vaja Aivari hinnangul tolerantsust nii laste suhtes kui ka jaksu tolerantsuse joont kasvandikes arendada.
«Kui ma oma kolleege vaatan, siis enamasti lasteaias töötavad sellised inimesed, kes tõesti tahavad seda tööd teha. Selle palgaga on raske ära elada, aga inimesed on ikkagi motiveeritud, särasilmsed ja tublid.»
Igav lasteaias juba ei hakka – eriti suured killumeistrid on nelja-viieaastased, kes kõiksugu põnevate asjade üle juurdlevad ning muigamaajavaid küsimusi küsivad. Ühel õhtul mänguhoos avastasid lapsed vaiba alt sirkli pildi. Otse loomulikult tuli üks lastest õpetaja käest küsima, mis imeasi see sirkel veel on ja mida sellega teha saab. «Ma siis rääkisin, et see on sirkel ja kui kooli lähed, on seda matemaatikatunnis vaja. Laps kuulas siis ära ja küsis: aga kuule, kas sina oled siis ka koolis käinud?» meenutab Aivar muheledes.