«Kuigi Eesti vajab tugevat vasakpoolse maailmavaatega erakonda, ei saa Keskerakonda paraku tõsise riigielu mõjutajana võtta,» sõnas Saar.
Saare sõnul oli esialgse erakonna juhatuse otsuse vaidlustamine aukohtus tingitud eelkõige juhatuse poolsete menetlusnormide rikkumisest. «Juhatus käitus segaselt ja vastuolus hea tavaga. Kui esimeses otsuses puudus välja arvamise motivatsioon täielikult, siis teises otsuses heideti mulle ette nii nõukogude okupatsioonile viitamist Savisaare Moskva visiite analüüsivas artiklis kui riigikogu valimistel üksikkandidaadi poolt hääletamist.»
«Küsisin ka teisel juhatuse koosolekul juhatuse liikmete käest, kas Keskerakond eitab nõukogude okupatsiooni. Nimelt leiti, et lause «meid viiskümmend aastat okupeerinud rahvaga saladuse loori taga semmimine on ohumärk igale eestlasele» ei lähe kokku keskerakondlike tõekspidamistega. Vastus on mu siiani saamata,» sõnas Saar.
«Tuleb tõdeda, et sõna- ja valikuvabadus on Keskerakonna jaoks midagi sellist, mille vastu tuleb võidelda. Samas – mida ma siis niiväga tegin? Kritiseerisin erakonna juhtkonna tegevust? Ka keskerakondlased kritiseerivad pidevalt Ansipit, kuid Eestist ära kolimas ma neid paraku ei näe,» sõnas Saar.
Simmo Saar tegi täna avalikuks ka Keskerakonna juhatuse 18. juuni 2011. aasta otsuse juurde kuuluva lisa «Eesti Keskerakonna Pärnu piirkonna liikme Simmo Saare erakonnast väljaarvamise põhjendused».
Avaldame alljärgnevalt Saare avalikustatud põhjendused:
Eesti Keskerakonna juhatuse
18. juunil 2011 otsuse juurde
Eesti Keskerakonna Pärnu piirkonna liikme Simmo Saare erakonnast väljaarvamise põhjendused
Eesti Keskerakonna liige Simmo Saar on korduvalt võtnud avalikkuses sõna halvustaval ja solvaval toonil Eesti Keskerakonna, erakonna esimehe ja erakonnakaaslaste vastu.