Mai lõpus mõistis kohus Arumäe koerapiinamises õigeks, kuna kohtu hinnangul ei leidnud kuriteo koosseis tõendust. Inimese saab looma julma väärkohtlemise eest süüdi mõista vaid siis, kui leiab tõendust tema otsene või kaudne tahtlus teo toimepanemiseks, kuid Arumäe juhtumi puhul kohus seda ei tuvastanud.
Kohtu hinnangul võinuks Arumäe käitumine olla karistatav küll väärteona, kuid inimese karistamine väärteo eest on kriminaalmenetluse raames välistatud.
Looma julma kohtlemise all on seadusandja karistusseadustiku tähenduses silmas pidanud looma piinamist või tapmist enda või teise lõbustamiseks.
Süüdistuse kohaselt lahkus Arumäe möödunud aasta 25. juulil kodust ning jättes äsjapoeginud perekoera õue ketti. Naine jättis koerale vett ja toitu ning leppis oma sugulasega kokku koera eest hoolitsemises tema äraoleku ajal. Sugulane pidi kokkuleppe kohaselt juba järgmisel päeval koerale uue toidu ja vee viima, kuid 26. juulil leiti koer juba väga raskelt haigena.
Koera samal päeval läbi vaadanud loomaarst tuvastas läbivaatusel tugeva nahapõletiku koos vakladega, kuid koera üldise seisundi hindas arst rahuldavaks ning pärast esmaabi andmist saadeti koer varjupaika.
Motiveeritud otsuse kohaselt ei leidnud kohtus tõsikindlat tõendamist, et koer oleks olnud pikemat aega seisundis, mis oleks tema tervise suhtes kahtlusi äratanud. Kohus leidis, et koer võis haige olla juba Arumäe kodus olles, kuid mitte niivõrd, et omanik oleks seda märganud. Kohtu hinnangul ei saanud Arumäe ette näha, et koera tervislik seisund pärast tema kodust lahkumist halveneb.