End vabakutseliseks ajakirjanikuks nimetav blogija Vanessa Beeley ütles Postimehele, et tema ettekande eesmärk oli «ausalt vastanduda domineerivale peavoolumeedia narratiivile Süüria konfliktist, toetudes isiklikule kogemusele. Naine külastas Süüriat 2016. aasta suvel, kui ta veetis aega ka president Bashar al-Assadiga. Sellest kohtumisest pani ta suhtlusmeediasse foto, mille pealkirjaks «Uhkeim moment».
Beeley ütles, et paljud suveülikooli tudengid said tema eesmärgist aru ja olid talle selle eest koguni tänulikud.
«Fakt, et vähemus minu öeldut propagandana tõlgendas, viitab suutmatusele hinnata neid fakte, mis ei lähe kokku kujundatud geopoliitilise narratiiviga,» heitis Beeley Eesti noortele ette. Tema hinnangul on lääne meedia tekstid kooskõlas riiklike välispoliitikatega ning Süürias toimuvat kajastatakse seetõttu vigaselt.
Laak selgitas, et kõikidest suveülikoolis osalenud tudengitest olid Tartu Ülikooli omad ainsad, kes õppisid ajakirjandust, mistõttu tekkis neile suurem surve. Eestlased väljendasid sel põhjusel ka oma rahulolematust häälekamalt. «Nad pidid diskussioone vedama, rühmakaaslasi aitama, analüüsima ja selgitama.»
Suveülikooli rahastatakse Põhjamaade Ministrite Nõukogu haridusprogrammi Nordplusi raames. Õppejõud koostavad ka rahastajale aruannet toimunust.
Vanessa Beeley (54)
Briti blogija, kes nimetab end vabakutseliseks ajakirjanikuks
Ta on keskendunud Süüria konfliktile, ent alustas blogimist Palestiina külastamisega.
2015. aastast kirjutab ta Süüria konfliktist, võttes sageli Bashar al-Assadi poole.
Pärast 2016. aastat, kui ta külastas Süüriat ja al-Assadi USA organisatsiooni U.S. Peace Council liikmena, on teda kutsutud Süüria sõja teemadel arutlema ka Moskvasse.
Objektiivsuses kahtlejatele on naine öelnud, et teda ei toeta ei Putin ega Assad. «Seda pole kunagi tõestatud ega saagi tõestada.»
Beeley on selge lääne meedia kriitik, kellest on kirjutanud näiteks The Guardian.
Postimehele tutvustas Beeley end kui Suurbritannia ajakirjanikku, kes on veetnud omajagu aega lähis-idas- Egiptuses, Palestiinas ja Süürias.
Ta on enda sõnul esinenud palju Genfis ja rääkinud ÜRO-le Jeemeni ja Süüria konfliktist. Lisaks tõi Beeley välja, et oli mullu üks Martha Gellhorni-nimelise ajakirjandusauhinna nominente.
Koostöö Uppsala Ülikooliga oli naisel esimene.