«Muidugi loodan, et Eestil on sellest kasu, aga teistel riikidel on võib-olla isegi rohkem kasu,» lausus Kross. Tema sõnul tõuseb Eestile tulu juba sellest, et eestlane niisugust asja teeb ja dialoogis osaleb.
Viisat pole veel taotlenud
USAst ja Krossist rääkides ei saa üle ega ümber tema viisakeelust. Kross on varem öelnud, et ei tea, mis põhjustel on Ameerika Ühendriigid talle viisakeelu kehtestanud. Kas ja kuidas ta nüüd viisa saab, pole veel selge. «Eks see selgub. See on täiesti eraldi maailm,» ütles ta.
«Harvard taotleb seda viisat ise, neil on selleks oma osakond. Viisat on mul muidugi tarvis. Aga see on akadeemiline viisa ja eeldan, et sellega probleemi ei tule,» lisas Kross. Tema sõnul pole Harvard viisat veel taotlenud.
2010. aastal kehtestatud viisakeelust hoolimata on Kross riigikogu liikmena korduvalt USAs lähetuses käinud. Seda on parlamendi väliskomisjoni kuuluv Kross saanud teha tänu eriviisadele.
2014. aastal erakonnakaaslastele saadetud kirjas kinnitas ta, et pole teinud midagi, mis võiks USA huve kahjustada.
«Pean tõenäoseks, et viisakeelu tegelik põhjus on mingi ameeriklastele sokutatud valeinfo, mida keegi USA süsteemis on uskuma jäänud. Eeldan, et selle info edastaja on Venemaa, arvatavasti mõne oma agendi kaudu. Tõenäoselt on see sisend ameeriklastele antud kas Thbilisis või Tallinnas,» selgitas ta viisakeelu tagamaid toona.
Reformierakondlastest lahkujad
Endine luurekoordinaator Kross oli 2013. aasta oktoobrist Interpoli tagaotsitavate nimekirjas, kuid tema nimi kadus tagaotsitavate internetilehelt neli kuud hiljem ehk 2014. aasta veebruaris. Sama aasta sügisel ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja, et Krossi tagaotsimine on ajutiselt peatatud, mitte lõpetatud.
Peale Krossi on praegusest riigikogu koosseisust lahkunud mitu tema erakonnakaaslast. 2016. aasta suvel lahkus riigikogust Martin Kukk, kes siirdus erasektorisse. Tänavu kevadel teatas sama aastaid Reformierakonna fraktsiooni kuulunud Remo Holsmer. Temagi valis parlamendi asemel erasektori.