EKD hinnangul on see avaldus rünnak Iisraeli suveräänse riigi vastu.
EKD pidas laupäeval Tallinnas kongressi, millel võeti vastu järgnev pöördumine Eesti üldsuse ja vabariigi valitsuse poole.
«Araablased on Iisraelis küll etniliselt vähemusrahvus, kuid ajalooliselt ei ole sellel territooriumil olnud Palestiina riiki, mistõttu selle riigi loomiseks ei ole juriidilist alust.
Iisraeli seos oma tänase territooriumiga ulatub 4000 aasta taha. Rahvana on Iisrael asustanud seda maad alates aastast 1400 enne Kristust. Enamus rahvast pagendati eksiili esimese sajandi lõpus. Maa jäi sajanditeks hõredalt asustatuks. Juudid hakkasid tagasi pöörduma Iisraeli 19. sajandi keskel. Oma riik taasrajati 14. mail 1948, kuid osa tänasest Iisraelist jäi Jordaania, Süüria ja Egiptuse okupatsiooni alla.
Iisrael vabastas oma põlised alad, Judea ja Samaaria ning Jeruusalemma vanalinna Jordaania okupatsiooni alt 1967 aastal. Samas Kuuepäeva sõjas võttis Iisrael Süürialt Golani kõrgendiku ja Egiptuselt Gaza. Kuna Iisrael saavutas need alad ennast agressorite vastu kaitstes, ei kuulu need tagastamisele. Jordaania ja Egiptus ei ole neid ka tagasi nõudnud.
Andes järgi rahvusvahelisele survele, on Iisrael vaatamata oma suveräänsele õigusele enesekaitse sõjas saavutatud maade üle, nimetanud need alad vaidlusalusteks ja pidanud võimalikuks neid loovutada araabia kogukonnale, väljaarvatud Jeruusalemm ja suuremad juudiasundused (linnad), kus tänaseks elab juba kokku umbes 650 000 juuti. Alates 1993. aastast on Iisrael andnud teatud asundustes araablastele laiendatud autonoomia, mis võiks olla oma riigi loomise aluseks.