Ühel hetkel tõmbas mees tüdruku oma sõpradest eemale teise tuppa, pani ukse kinni ja kuigi tüdruk andis talle igal viisil märku, et ta ei soovi seksuaalvahekorda, ei muutnud see midagi. Tüdruk vägistati. See oli tema elu esimene seksuaalvahekord.
Hea on selles loos ainult see, et tüdruk pöördus abisaamiseks kohe erakorralise meditsiini osakonda. Talt võeti proovid, et kaitsta ta tervist. Ka need proovid, millest said asitõendid juhuks, kui tüdruk politseisse pöördub. Ta tegigi seda ning nüüd tegeleb juhtumiga uurija. Tüdruk ise käib aga seksuaaltervise kliinikus järelravil.
3 vägistamisjuhtu tänavu, 15 eelmisel aastal
Naistearstid Kai Part ja Made Laanpere räägivad, et vägistamislugusid on erinevaid.
Näiteks ollakse peol, jäädakse purju, ärgatakse poolpaljalt ja võõras kohas, aga seda, mis vahepeal on juhtunud, ei mäletata. On ka pargi- ja tänavalugusid, kus ohvrile tungib kallale võhivõõras inimene.
Kai Part ja Made Laanpere sõnul on neil Tartus tänavu tulnud vägistamisohvritele abi osutada kolmel, eelmisel aastal 15 ja üle-eelmisel aastal 10 korral. Tallinnas on niisuguseid juhtumeid aastas 30 ringis.
Kogenud naistearstide Kai Parti ja Made Laanpere poole on aastate jooksul pöördunud aga väga paljud patsiendid, kelle puhul on samuti välja tulnud, et nende kallal on seksuaalvägivalda tarvitatud. Vägistamine on vaimne ja füüsiline trauma, mis võib naise tervist laastama jääda terveks eluks.
Isegi siis, kui inimesele tundub, et ta tahab kõike unustada ja mitte kuhugi pöörduda, võib juhtunu röövida talt une ja töövõime ning tuua pähe enesetapumõtted.