Ta lisas, et vahuga on mõnus askeldada, sest seda saab kiiresti töödelda. Savist kujude puhul kasutab ta karkassi tegemisel alati vahtu.
Tõnu Kaljuste vahuskulptuur valmib mujal, sest selle autor otsustas töötada oma ateljees.
Kunstitudengeid juhendav EKA skulptuurikateedri juhataja Jüri Ojaver selgitas, et iga vahukuju tegemine algab puidust, rauast, kanavrgus ja muudest materjalidest karkassi tegemisest.
«Tuleb mõelda ka sellele, et kujud meie kliimas ümber ei kukuks,» selgitas Ojaver. «See ongi mõtlemise koht, sest meil on vahel päris tugevad tuuled.»
Peale skulpuuritudengite on vahukujude tegemisega ametis ka Eesti nooremapoolsed skulptorid Terje Ojaver, Edith Karlson, Jass Kaselaan ja Kirke Kangro.
Vahukujude mõtte käis välja Nuku ja Noorsooteatri juht Meelis Pai ning vanalinna päevade korraldustoimkond. Kampa lõi ka ehitusvahtude tootja Krimelte, kes eraldas oma tagavaradest ligi 1000 ballooni Penosil-vahtu ning 70 liitrit erikoostisega värve, mis peaksid kindlustama kujudele ilmastikukindluse.
Kesklinna valitsuse avalike suhete juhi Ivo Parbuse sõnul valiti kujudeks saavad kaheksa kultuuritegelast välja pikemast nimekirjast. Kujud peavad valmis saama 25. maiks.
Festivali Tallinn Tref avapauk antakse 28. mail kell 17.30 Vabaduse väljakul, kus on kohal ka kõik kaheksa vahuskulptuuri. Sealt edasi suunduvad nad ühtses rongkäigus Raekoja platsile, kus toimuvad XXX vanalinna päevade avapidustused.
Parbus mainis, et vahukujusid veetakse hiljem Raekoja platsilt ka mujale, et võimalikult palju inimesi saaks neid näha.