Päevatoimetaja:
Andres Einmann
+372 666 2072
Saada vihje

Lool seisnud veokist leiti üle miljoni salasigareti

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Merike Tamm
Copy
Tollimees.
Tollimees. Foto: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna töötajad avastasid ühes Loo alevikus seisnud veokis tehtud läbiotsimise käigus üle 1,1 miljoni salasigareti.

Tegu oli Venemaa maksumärkidega sigarettidega Bayron ja More, mis olid tänaseks teadaolevalt toodud Lätist.

Autoga samal territooriumil olnud hoonest avastati veel lisaks 6 270 liitrit piiritust. Samuti leiti käitlemiseks mittelubatud piiritust ühe kahtlustatava elukohast.

Läbiotsimine tehti 18. aprillil kriminaalmenetluse raames.

Selles kriminaalmenetluses on viis kahtlustatavat, kellest kaks on Harju maakohtu loal võetud kuni kuueks kuuks vahi alla.

Isikuid kahtlustatakse alkoholi ja tubakatoodete käitlemise korra rikkumises.

Seoses selle kriminaalmenetlusega otsiti ka 21. ja 22. aprillil läbi Tallinnas Lasnamäel asunud garaažiboks, millest leiti kokku 16 500 liitrit käitlemiseks mittelubatud piiritust. Samuti leiti läbiotsimise käigus 920 000 Eesti maksumärgiga märgistamata ning teistele nõuetele mitteavastavates müügipakendites sigaretti. Asja uurimiseks alustati eraldi kriminaalmenetlust ning alkoholi ja tubakatoodete käitlemise korra rikkumises on kahtlustatavana ülekuulatud üks mees.

Menetlusi juhtiva prokuröri abi Kristel Prauni sõnul jäi riigil mõlema juhtumi tulemusena saamata makse kogusummas 642 400 eurot. «Riigieelarve tulud on eelkõige maksutulud ning kui riigil jääb rohkem kui 600 000 eurot makse laekumata, siis see tähendab, et meist igaüks saab kahju,» ütles ta.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna juhataja Rene Kanniste sõnul on aktsiisikaupade piiriülene kuritegevus sageli seotud grupiviisilise tegevusega. Samuti on tähtis, et salakaubana riiki toimetatud aktsiisikaubad ei jõuaks tarbimisse, sest sellega on seotud kuritegeliku tulu suurus ja inimeste tervis, lisas Kanniste.

Tagasi üles