«Räägitakse sisekontrolli järelauditi vajadusest. Ma loodan, et järgmised otsused tehtaks linnasüsteemis adekvaatselt ja ühtegi järeldust ei peideta ega kaitsta,» lausus Herkel.
Herkel lisas, et tema hinnangul said Tondiraba spordikeskuse probleemid alguse juba keskuse juhi määramisest ilma konkursita.
«See leidis aset arenenud demokraatiale mittekohasel viisil eelmise linnapea Edgar Savisaare ajal. Kuid kõigi probleemide ema on see, kuidas sai juhtuda, et auditiga ei minda edasi, sellest ei informeerita volikogu ja see ei jõua avalikkuse ette, nagu ühe auditiga peaks toimuma,» ütles Herkel.
Linnavalitsus: oleme tegutsenud auditiga otsustavalt
Linnavalitsuse teatel ütles Aas komisjoni liikmetele, et Tallinn tegeleb intensiivselt Tondirabas ilmnenud probleemide kõrvaldamisega, algatatud on järelaudit ning otsustavalt reageeritakse kõikidele murekohtadele.
Aasa sõnul edastas sisekontroll kõik vajalikud materjalid õigeaegselt politseile, asus kiiresti puudujääke kõrvaldama ja eksinud töötaja on ametist lahkunud. Praegu on halli juhtimine pideva tähelepanu all ja käimas on ka järelaudit, mis hindab, kas halli juhtimine on paranenud.
«Selgitasime komisjonile seda, miks Tallinna linnavalitsus 2016. aastal Tondiraba jäähalli osas auditi algatas, miks otsustas linnakantselei selle tulemustega kaks korda politsei poole pöörduda ja mida oleme teinud olukorra normaliseerimiseks,» ütles Aas.
Aas nimetas kahetsusväärseks, et komisjonist ei tulnud sisulist panust ega uusi argumente. «Mõne poliitiku jaoks on erikomisjon muutunud kampaaniainstrumendiks, kus saab esineda poliitiliste lööklausetega. Sooviksin komisjonilt rohkem sisu ja vähem propagandat,» ütles Aas ja lisas, et ta oleks soovinud komisjonilt konstruktiivseid ettepanekuid edaspidiseks.
«Kui neid ettepanekuid edaspidi koorub, siis tasub neid kindlasti kaaluda, kuid täna me neid kahjuks ei kuulnud,» ütles Aas.