Narvas on taas päevakorda kerkinud siiani kahe kommunistliku mõrtsuka nime kandva tänava ümbernimetamise küsimus, 15 aastat tagasi oli see teema esimest korda päevakorras.
Narvas kaalutakse verise taustaga tänavanimede muutmist (1)
Üks Narva suurematest tänavatest kannab Narva töörahva kommuuni esimehe, Narva sõja-revolutsioonikomitee juhtiva tegelase Albert-August Tiimanni nime, teine on saanud oma nime läti päritolu poliitiku, 1918. aastal Narva punakaardiväe polgu rajaja Ants Daumani järgi, kirjutab Põhjarannik.
Narva linnasekretär Ants Liimets koostas ettekande, mille järgi lasti Eesti Töörahva Kommuuni ajal (1918-1919) maha 67 inimest. «Küsimus on selles, kas Narva tänavad peaksid kandma selliste «kangelaste» nimesid, kes seadustest midagi ei pidanud, vaid käitusid nii, nagu nad oma idee järgi kohaseks pidasid,» rääkis ta eile Raadio 4 saates.
Liimets edastas enda kogutud andmed Narva kohanimedega tegelevale komisjonile, kes peab tegema ettepaneku Narva linnavalitsusele, mis saadab selle edasi linnavolikogusse, kus sellega tegeleb esmalt kultuurikomisjon ning alles siis ütleb oma lõpliku sõna kogu volikogu.
- Ancis Daumani tänav on tänav Narvas Pähklimäe linnaosas. Tänav algab Puškini tänavalt ja lõpeb Kangelaste prospektiga ristudes. Tänava pikkus on 655 m. Tänaval asuvad elumajad, lasteaed ja garaažiühistu. Daumani tänava ja Kangelaste prospekti nurgal asub Prisma kaubanduskeskus. 16. novembril 1983 anti Narva linna RSN TK otsusega nr 380 uuele tänavale nimi läti päritolu poliitiku, Narva Sõja-revolutsioonikomitee esimehe ja NSV Liidu sõjaväelase Ants Daumani auks.
- Albert-August Tiimani tänav on tänav Narvas Soldina linnaosas. See algab Kerese tänavalt, kulgeb põhja poole, ristub Partisani ja Vahtra tänavaga ning lõpeb Tallinna maanteega ristudes. Tänava pikkus on 1,12 km. Tänav rajati pärast Teist maailmasõda ja sai nimeks Soldina tänav, oletatavasti piirkonnas asunud Väike-Soldina mõisa järgi. Narva linna TSN TK otsusega nr 256 10. juulist 1974 nimetati tänav ümber Albert-August Tiimani tänavaks eesti revolutsionääri Albert-August Tiimani järgi.