Sa pole varjanud, et sinu lapsepõlves oli ka tumedamaid toone.
Põhikoolis sain süsteemselt peksa, sest olin vaene. Mul ei olnud ägedaid asju ja käisin kehvasti riides. Näiteks olid siis popid valged sokid, mida mul oli ainult üks paar. Pesin need igal õhtul ära ja panin jalga kuivama. Hiljem pidin neid pidevalt allapoole lükkama, et augud välja ei paistaks. Kiusati, noriti, ja kui püüdsin vastu hakata, tulid kaklused ja nii see pidevalt kordus.
Samuti sain lapsepõlves palju füüsiliselt karistada. 15aastasena kolisin kodust välja. Õppisin keskkoolis, käisin tööl, teenisin ise leiba ja ostsin riided selga. Siis umbes 16aastasena vaatasime isaga üksteisele silma ja matsime selle kirve maha. Isegi praegu sellele tagasi mõeldes ei mõista ma, kas see tuli kuidagi toonasest kultuurist või kuskilt isa enda minevikust. Loomulikult tegin ma igasuguseid poisikeste tempe, küll sai õunaraksus ja naabrite maasikapõldu tallamas käidud, aga ma olen ise veendunud, et ei ole ühtki pahandust, mis annaks põhjust last lüüa. Ma ei usu, et see midagi lahendab. Aga mul on hea meel, et me saime isaga sellest üle. Hindan väga oma isa ja seda suhet, mis meil oli.
Mis on need käitumised või harjumused, mis sa oled emalt-isalt oma ellu kaasa võtnud?
Emalt olen kaasa saanud mõningase kahtlemise. Tunnen, kuidas see on minus ema tüüp, et alati on targem natuke kahelda ja ei tohi kohe hüpata olukorda sisse. Isa oli pigem selline hästi konkreetne mees: tuld, teeme ära, ei ole mingit jorisemist. Selles mõttes on need omadused täiesti vastandlikud – isa poolt pidev tegutsemine ja kiire otsustamine, ema poolt kahtlemine, mis ei ole kuidagi halb, sest võimaldab rumalused tegemata jätta. Nii ongi, et mõnikord jääb minus peale ema ja mõnikord isa.