Boriss Rjabkov proovis algatada uue kriminaalasja, aga see aegus enne, kui uurija jõudis tegutsema hakata, sest pettusest on möödas rohkem kui viis aastat. Tsiviilkohus mõistis tagaselja võla välja firmalt, kellega ta lepingu sõlmis, kuid ettevõte lasti rahvakeeli öeldes kotti.
Siis pöördus Rjabkov tsiviilkohtusse otse Vaarmanni ja Kuzmini vastu, kuid sai ka siin esimeses astmes kaotuse, mis tähendab, et niigi vastu pükse saanud mees peab hüvitama vastaspoole õigusabikulud.
Tartu maakohtu kohtunik Gerty Pau ütles, et kohtu jaoks ei olnud tõendatud, et Kuzmin ja Vaarmann oleks tahtnud Bau Ehitusele kahju tekitada. «Lepingu sõlmimise ajal näiteks oli Sinilebo maksevõimeline ja ei ole tõendatud, et Oleg Kuzmin oleks tahtnud või et tal oleks olnud eesmärk jätta see leping täitmata ja raha maksmata. Ja Urbo Vaarmanni puhul ei olnud üldse tõendatud, et tema oleks osundanud kuidagi, et sõlmime hagejaga lepingu või vahendanud lepingu sõlmimist."
Maakeeli sai Rjabkovile saatuslikuks see, et ta firmadeahela lõpus, kus tema otsene peatöövõtja oli firma, mille nimi on nüüd Sinilebo. Kuigi objektil ajas asju Vaarmann, siis juriidiliselt ei vastuta ekspoliitik või tema kompanjon eraisikuna firmade võlgade eest.
Boriss Rjabkoviga lepingu sõlminud firma vahepeal nime vahetanud ja kustutatud, mistõttu pole kohtu soovitus minna sealt oma raha küsima, Rjabkovi sõnul väärt isegi paberit, millele see kirjutati. Seetõttu läks Rjabkov ikkagi ringkonnakohtusse Vaarmanni vastu.
Loo puänt on, et oma 95 000 eurot Euroopa maksumaksja raha ootab juba aastaid tagasi ka PRIA. Kuna Vaarmanni firma seda vabatahtlikult ei tagastanud, anti nõue kohtutäiturile.
Vaarmann raiub aga jätkuvalt, et tegu ei olnud pettusega, vaid lihtsalt ebaõnnestunud projektiga. Ta ütleb, et ei suhelnud ehitajatega otse, nimetab nende nõudeid spekulatiivseteks ja väidab, et hoopis nemad jätsid põhjendamatult ehitamise pooleli.
PRIA jaoks oli see juhtum aga üks viimane piisk, mille põhjal otsustati, et puhkemajadele selliseid toetusi rohkem ei jagata.