Mõned on lahendanud selle probleemi oma treeneriga sõbrustades...
Teiste inimeste eraelu ei tahaks ma kommenteerida. Minul sellise asjaga kokkupuuteid pole.
Lisaks eraelule saab pideva reisimise tõttu kannatada ka haridustee? Näiteks Roger Federer tuli koolist ära juba 16-aastaselt.
Vastab tõele – tipptennisistidest on vähesed mängimise kõrvalt ülikoolis käinud. Enamasti piirdub haridustee keskkooliga ja mul endalgi õnnestus Audentese spordikool lõpetada e-gümnaasiumi abil. Kuigi veebiõppega käivad koos ka tavalised tunnid, siis minul ei õnnestunud turniiride või trennide tõttu sinna jõuda. Õpetajatega suhtlesin Skype’i teel, võtsin matemaatika, keemia ja füüsika eratunde ning käisin arvestusi tegemas siis, kui olin Eestis.
Kui olla pool aastat Eestist eemal, on ülikoolis käimine üsna keeruline. Võistluste ajal lõpeb mu päev kella 20–21 paiku õhtul ja siis olen ma surmväsinud ega jõuaks õppida.
Pealegi pole ma sada protsenti kindel, mida õppida tahan. Olen kunagi mõelnud õigusteaduse peale, aga teisalt võiks haridusest olla kasu sportlaskarjäärile ja seetõttu olen mõelnud toitumisnõustaja või psühholoogi haridusele. Kindel on see, et niisama õppimise pärast pole mõtet õppima minna, teen seda kindlasti siis, kui olen oma otsuses kindel.
Mis toimub enne seda, kui võistlus kell 21 lõpeb ja teie hotellituppa jõuate?
Mis ma seal ikka teen – nendel päevadel, kui mängu pole, ärkan, söön, mängin tennist, pesen, söön, lähen jõusaali, pesen, söön õhtust... Kui pean võistlema, siis jääb lihtsalt jõusaal vahele. Sõltuvalt vastasest võib mäng kesta 45 minutit kuni kolm tundi.