Tallinna linnavolikogu uus koosseis valis volikogu esimeheks keskerakondlase Mihhail Kõlvarti ning aseesimeesteks keskerakondlase Toivo Tootseni ja IRLi fraktsiooni liikme Mart Luige.
Linnavolikogu esimene istung kulges üle kivide ja kändude
Linnasekretär Toomas Sepa juhtimisel läks volikogu esimehe valimine kui lepase reega. Keskerakond esitas esimehe kandidaadiks Mihhail Kõlvarti, sotsid omalt poolt Helve Särgava. Salajasel hääletusel sai Kõlvart 41 ja Särgava 33 häält, üks hääletussedel oli kehtetu. Hääletamisest võttis osa 75 linnavolinikku 79-st.
Siis tegi vastvalitud volikogu esimees ettepaneku määrata aseesimeeste arvuks kaks. Vastuseks küsimusele, kas üks aseesimehe koht võiks kuuluda opositsioonile, vastas Kõlvart: «Selle ettepaneku mõte ongi pakkuda opositsioonile üht aseesimehe kohta selleks, et siin saalis tekiks konstruktiivne õhkkond ja koostöö.»
Volikogu esimese aseesimehe kandidaadiks esitas Taavi Aas Keskerakonna fraktsiooni poolt Toivo Tootseni, kes pidas seda ametit ka volikogu eelmises koosseisus. Siis tekkis aga probleem, sest Reformierakonna fraktsiooni liige Arto Aas luges volikogu töökorrast välja, et volikogu fraktsiooni nimel võib aseesimehe kandidaadi esitada vaid fraktsiooni esimees, kelleks on Kõlvart, aga mitte Tootseni kandidatuuri esitanud Taavi Aas.
Opositsioon palus Kõlvartil Aasa ettepanek uuesti ette lugeda ning seal olidki sõnad «Keskerakonna fraktsiooni nimel». Pärast pooletunnist diskussiooni ning nõupidamist juristiga teatas Kõlvart, et Keskfraktsioon oli andnud Taavi Aasale suulise volituse fraktsiooni nimel kõneleda. Tund aega kestnud salajase hääletuse protseduuril valitigi Tootsen 66 poolthäälega aseesimeheks.
Teise aseesimehe kandidaadiks esitas Kristen Michal Reformierakonna fraktsiooni nimel ning EKRE ja SDE toetusel reformierakondlase Ülle Rajasalu. IRLi fraktsioon pakkus kandidaadiks Mart Luige. Salajasest hääletusest võttis osa 70 linnavolinikku. Ülle Rajasalu sai 25 häält, Mart Luik 43 häält. Üks valimissedel oli kehtetu ja üks rikutud.
Nelja päevakorrapunkti menetlemiseks kulus uuel volikogul neli ja pool tundi. Järgmine volikogu istung toimub 9. novembril. Siis on päevakorras Tallinna linnapea valimine, volikogu alaliste komisjonide moodustamine ning nende esimeeste ja aseesimeeste valimine, volikogu esimehe palgalise ametikoha määramine, volikogu aseesimeestele hüvitise määramine, linnavalitsuse liikmete arvu ja struktuuri kinnitamine ning linnavalitsuse palgaliste liikmete kinnitamine ja ametisse nimetamine.