Päevatoimetaja:
Meinhard Pulk
Saada vihje

Vene saatkond kritiseeris Eestit Ganini juhtumi pärast

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Raul Sulbi
Copy
Našistid pronksööl hukkunud Dmitri Ganini pildiga plakatitega Moskvas 2008. aastal.
Našistid pronksööl hukkunud Dmitri Ganini pildiga plakatitega Moskvas 2008. aastal. Foto: SCANPIX

Venemaa Föderatsiooni suursaatkond Tallinnas kritiseeris oma aprillirahutuste aastapäeval tehtud avalduses Eesti võime Pronkssõduri teisaldamise pärast ning Dmitri Ganini tapmise uurimise peatamise pärast, kuigi tegelikkuses ei ole prokuratuur Ganini surma asjaolude uurimist peatanud.

«Vennashaua avamine ja sõjameeste põrmude ekshumeerimine ei toimunud mitte ainult rahvusvaheliste õigusnormide, vaid ka elementaarsete moraali- ja humanismiprintsiipide vastaselt, ilma maetute sugulaste nõusolekuta, ning sellega kaasnes ulatuslik laimukampaania Eesti pealinna hitlerlikest okupantidest vabastajate suhtes,» öeldakse saatkonna pressiteates.

«Pronkssõduri mahavõtmist ära hoida püüdnud avalikkuse, ennekõike venekeelse, rahumeelne protest suruti politsei poolt julmalt maha, mis pingestas veelgi protestiaktsioone, mille käigus hukkus Venemaa kodanik Dmitri Ganin,» öeldakse saatkonna teates.

«Hoolimata Eesti riigistruktuuride korduvatest kinnitustest, erinevatel tasanditel deklareeritud kavatsusest teha kindlaks kõik selle kuriteo asjaolud, tõmmati Ganini mõrva uurimisele sisuliselt «pidurid peale», toimik suleti, kahtlusalused pääsesid rahatrahviga,» väidab Venemaa Tallinna saatkond.

Saatkond avaldas lootust, et Eesti võimud võtavad tarvitusele kõik neist sõltuvad meetmed ja täidavad oma lubaduse Vene kodaniku tapja välja selgitada ja teda õiglaselt karistada.

Vene Föderatsiooni tänane avaldus ei toeta Eesti-Vene suhete edendamist

Välisminister Urmas Paeti sõnul ei ole Vene Föderatsiooni Tallinna suursaatkonna tänane avaldus suunatud Eesti-Vene suhete parendamisele.

Välisminister Paeti sõnul on Tallinnas 2007. aasta aprillis mitu päeva kestnud vägivallatsemise, märatsemise ja lõhkumise kirjeldamine Vene saatkonna poolt «rahumeelse protestina» provokatiivne.

«See avaldus õhutab valede abil taas poliitilisi kirgi ega ole suunatud Eesti-Vene suhete edendamisele,» lisas ta.
 

Tagasi üles