Mul on Eestis paarkümmend sugulast. Mina olen võib-olla üks väheseid eestlasi, kellel on sama palju nii eestlastest kui ka ameeriklastest sõpru. Mul on suusasõbrad, kes käivad mu kodus saunas, ma mängin ameerika seltskonnas iga nädal bridži. Ma olen Ameerikasse sisse elanud.
Kelleks te end peate – ameeriklaseks või eestlaseks?
Ma olen Ameerika eestlane.
Endel Uiga
Sündinud Tallinnas 3. märtsil 1918.
1937. aastal asus õppima Tallinna Tehnikaülikooli elektrotehnika erialal, mille lõpetas 1944. aastal. Seejärel õnnestus tal pärast Kuramaa lahinguid Saksamaale pääseda. 1949. aastal, doktorikraadi omandamise järel Saksamaal Stuttgardi Tehnikaülikoolis, kolis perega üle ookeani ning 1955. aastal sai temast Ameerika Ühendriikide kodanik.
Aastatel 1951–1974 töötas ettevõtetes Ballantine Laboratories ja Boonton Electronics projektijuhi, peainseneri ja asepresidendina. 1974. aastast oli esimese asepresidendina tegev trükitööstuse kaamerate automatiseerimise ja valgustuse elektronkontrolli alal Kenro Corporationis. Töö kõrvalt õpetas korralise professorina ülikoolis County College of Morris optoelektroonikat, fototeadust ja elektrotehnikat.
Ameerika Elektroonikainseneride Ühingu eluaegne liige ja Ameerika Optikainseneride Ühingu liige.
Elab New Jerseys Hope’is. Hobideks on fotograafia, bridž ja suusatamine.
Avaldanud arvamusartikleid ka Eesti meedias (Postimehes, Õhtulehes, Meie Maas, Kultuuris ja Elus).
Ebays on praegu võimalik osta tema raamatut «Optoelectronics» (1995).