Tallinna merepäevad on selleks aastaks lõpule seilanud ning kokku võttis merepeo erinevatest üritustest osa üle 180 000 külastaja.
Tallinna merepäevi külastas üle 180 000 inimese
Kultuuriameti juhataja Aini Härmi hinnangul võib merepäevadega igati rahule jääda. «Päikesepaistelised ilmad lausa kutsusid inimesi merepäevadele,» rääkis Härm ja lisas, et vihmaga tuli leppida ainult esmaspäeval. Huvilistel oli võimalik külastada esmakordselt pealinna külastanud The Tall Ships Races laevasid, mis polnud varem Tallinna väisanud. «Kuna maailma suurim õppepurjekate regatt jõuab Läänemerele iga nelja aasta tagant, siis lähimal ajal selline suurejooneline vaatepilt Tallinna lahel ei kordu,» lisas Härm.
Nagu igal aastal, tundsid külastajad ka tänavu kõige enam huvi just mereliste tegevuste vastu. «Nelja päeva jooksul kasutati väga palju sadamate vahel sõitvat meretaksot ja erinevate alustega tehti suurel arvul lõbusõite lahel,» lausus merepäevade projektijuht Tõnno Piigli. «Mereparaad meelitas merele ja kaldale palju inimesi ja see kinnitab taaskord, et oleme mererahvas,» lisas ta.
Piigli tõdes, et lisaks merelistele tegevustele ja purjelaevadele kogus palju populaarsust ka esmakordselt kavas olnud innovatsiooniala. «Robootika töötoad osutusid väikeste tehnikahuviliste seas ülimalt popiks,» lausus ta. «Palju huvi tekitas külastajates ka U-CAT allveerobot, mis Admiraliteedi basseinis ringi ujus ning purjelaevade veealust osa uuris. Kõik vee all toimuv oli videopildis suurel ekraanil kõigile huvilistele näha.»
Tallinna merepäevad toimusid tänavu 15.–18. juulini. Sellel aastal peeti merepidu koguni neljal päeval, sest pealinna külastas maailma suurim õppepurjeregatt The Tall Ships Races. Kokku leidis Tallinna merepäevade sündmusi viiest sadamast: Vanasadam ja Lennusadam ning partnersadamatena Haven Kakumäe, Noblessneri sadam ning Pirita jahisadam. Meeleolukaid sündmusi jagus aga ka Kalasadamasse.