«Juhul, kui Te ei soovi pakutavaid eluruume üürile võtta, palume keeldumine saata või tuua Põhja-Tallinna valitsusse. Pakutavate eluruumide üürimisest jätkuval keeldumisel oleme kahjuks sunnitud korraldama ümbermajutamise kohtu kaudu,» ei puudu kirja lõpust ka veidi ähvardav noot.
Kopli liinidel aga käib elu omasoodu ja vähemalt praegu ei kavatse sealsed üürnikud kuhugi kolima hakata. «Mina ei lähe siit kuskile, kui majast välja tõstavad, jään siiasamasse puu alla ja hakkan koos bomžidega supiköögis käima,» lausus hilises keskeas naisterahvas, kes on 2. liinil mitukümmend aastat elanud.
«Pakutakse kortereid Lasnamäele, Raadikule. See on siit 16 kilomeetrit. Normaalne oleks, kui saaks siit viie kilomeetri raadiuses korteri, siis võiks isegi mõelda,» arvas neljakümnendates mees, kes on liinidel kogu oma elu elanud.
«Ei õnnestu neil siit rohkem kedagi ära ajada. Kes oli nõus minema, läks juba ammu. Teised ei lähe kuskile. Ja kui meid välja tõstetakse, elame siin edasi nagu need,» osutas ta naabermajale, kus pidi peremehetsema kriminaalse taustaga kodutute seltskond.
Põhja-Tallinna linnamajanduse osakonna peaspetsialist Aavo Vään, kes tegeleb muuhulgas Kopli liinide elanike ümbermajutamisega, ennast elanike kategoorilistest väidetest häirida ei lase.
«Eelmisel aastal viisime 42 peret sealt välja. Nüüd tahame teada saada, missugust eluaset keegi sealsetest üürnikest soovib. Esimene eelistus on tõepoolest Raadiku kvartal, kus on kõigi mugavustega elamispinnad. Aga üldiselt tuleme elanike soovidele võimalusel vastu,» rääkis Vään.