/nginx/o/2008/10/17/84420t1h0b3f.jpg)
Sotsiaalministeeriumi korraldatud laste abitelefoni konkursi võitis perearsti nõustamistelefoni teenust pakkuv firma, kuigi teised osalejad olid valmis laste abitelefoni varem käivitama. Ministeerium põhjendab otsust võitja firma hea kvaliteediga.
Aprillis sotsiaalministeeriumi poolt väljakuulutatud konkursil osalesid MTÜ Hingeabi Assotsiatsioon Usaldus, MTÜ Eesti Vaimse Tervise Ühing, Arstlik Perenõuandla OÜ ja MTÜ Eluliin, teatas sotsiaalministeeriumi pressiesindaja.
Konkursi võitis Arstlik Perenõuandla, kelle eeliseks ministeeriumi sõnul teiste osalejate ees oli väga hästi läbi mõeldud teenuse osutamise tehniline teostus ning sisuline professionaalsus telefoninõustamise pakkumisel.
Ministeeriumi kinnitusel olid teised osalejad valmis laste abitelefoni käivitama paar kuud varem kui pakkumise võitja.
«Leiame, et tähtis ei ole just asuda kiiresti telefonile vastama, vaid tähtis on see, et vastajad oleksid hästi ette valmistatud nii vajaliku info kui ka oskuste osas. Teemad, millega tegelema hakatakse on väga laialdased, haarates laste heaolu ja eluga seonduvaid väga erinevaid aspekte ning seetõttu on teenuse pakkumiseks vaja hästi ettevalmistatud kaadrit, korralikult läbi töötatud eelinfot, vajalikke andmebaase ning üle-riigiliselt erinevate piirkondade olustikuga arvestamist,» põhjendas ministeeriumi pressiesindaja langetatud otsust.
Samuti rõhutas ministeerium, et Arstlikul Perenõuandlal on juba positiivsed kogemused perearsti nõuandetelefoni 1220 teenuse osutamisel.
Laste abitelefoni projekti rahastatakse riigieelarvest ning hetkel on selleks sõlmitud leping 2010. aasta lõpuni. Abitelefoni peaks plaanide kohaselt tööle hakkama järgmise aasta 1. jaanuarist.
Helistada võib ööpäevaringselt
Üle-eestiline laste abitelefon võimaldab kõigil operatiivselt teatada abivajavast lapsest ning pakub lastele ja lastega seotud inimestele esmast sotsiaalset nõustamist ja vajadusel kriisinõustamist.
See töötab ööpäevaringselt ning teenus on tasuta nii fikseeritud kui mobiilsidevõrkudest helistajale. Kõnedele vastatakse nii eesti, vene kui inglise keeles.
Lisaks teavitamisele ja nõustamisele telefoni teel pakub võimalust saada teavet ja nõustamist ka interneti vahendusel.
Kui keegi teatab hädasolevast lapsest (vägivalla all kannatav laps, vanemliku hoolitsuseta jäänud laps jne) suunab konsultant helistaja edasi mõne eriala spetsialisti poole või edastab ise teate lapse piirkonnajärgsesse omavalitsusse.
Seda, kas hädasolev laps on peale info edasisuunamist ka abi saanud, kontrollitakse samuti.
Abitelefonile võivad helistada nii lapsed kui täiskasvanud ka selleks, et küsida nõu, mida ühes või teises keerulises olukorras teha, kust saada abi, nõustamist, teenuseid. Küsida võib ka lastega seotud seaduste, asutuste ning muude teemade kohta.