«Selle taga ei ole mitte midagi muud kui kahe naabri vaheline tüli, nagu paljudel puhkudel. Muud asjad on toimunud selle tüli tagajärjel ja tulemuseks on, et üks naaber maksab teisele kätte ja kõik vannuvad,» rääkis Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi.
Vallavanema sõnul on vaidlusalune tee paarsada aastat vana ning selle sulgenud mees ostis maja mitte väga ammu. «Maa, millel on tee, ei ole tema põlistalu, vaid ta erastas selle riigilt soodushinnaga,» rääkis Kirtsi. Ta lisas, et maad ostes oli uus omanik hästi kursis, et seal asub avalik tee.
Ta tunnistas, et analoogseid tülisid on vallas veel ja neil on alati üks ühine tunnus – konflikt naabrite vahel. Uusi teesulgemise juhtumeid esialgu pole, kuigi oht selleks on olemas. «Siin-seal naabrid purelevad ja on ähvardatud, et võime tee sulgeda,» lisas ta.
Harjumaal asuvas Kolgakülas oli tosina kinnistu omanikul poolteist aastat probleeme oma krundile pääsemisel, sest Jaan Latik sulges u 60-meetrise teelõigu. Kui vald seadis teejupile sundvalduse, kaebas mees selle kohtusse ning riigikohtuni välja protsessides saavutas ka võidu. Tõsi küll, kohtuvõidust hoolimata peab ta tee lahti hoidma, sest riigikohtu kinnitusel on tegu avaliku teega, mille sulgemiseks tal õigust pole.
Kirtsi tunnistas, et riigikohtu otsus rahuldab neid, kuigi oli nende jaoks ootamatu. «Ootamatu sellepoolest, et see tee on volikogu otsusega tunnistatud avalikuks teeks, see on riiklikusse teede registrisse kantud, aga kohus võttis argumendiks, et sellel ei ole planeeringu tuge ja siis sundvaldust seada ei saa,» selgitas Kirtsi.