Reinde sõnul tekitas Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ilusa diskussiooni, kui pani ETV saates «Suud puhtaks» ette, et laulupeol võiks kõlada vähemalt üks venekeelne laul, et seal käiks rohkem venelasi.
Lenk jätkas, et tema arvates tõstatas Kõlvart õige küsimuse – kas see on eestlaste laulupidu või Eesti laulupidu?
Ajakirjanik Mart Ummelas rõhutas, et kui 2019. aastal saab esimesest laulupeost 150 aastat, siis kui meenutada laulupeo algust, oli seal ka võõrkeelseid laule. «See oli niisugune kristlik üritus ju tegelikult,» lausus ta.
Reinde lisas, et see oli sisuliselt ood Tsaari-Venemaale, mis oli pühendatud pärisorjusest vabanemisele. «Me tänasime tsaari. Ja muide Saksa eeskujul seda ikkagi tehti. Saksa ja Vene laulupidu on see,» toonitas ta.
«Aga keegi on näiteks kirjutanud juba sellest, et Peipsiääre venelased on ju ka meie põlisrahvas. Miks siis mitte ka nende laulu esitada? Ja miks mitte esitada juudikeelset laulu?» arutles Ummelas. «Miks mitte inglise keeles, mis on nüüd kujunenud Euroopa Liidu suhtluskeeleks?»
Reinde meenutas, et vene ajal kandsid laulupeod vabaduse aadet. Siis oli laulupidu Reinde sõnul kolm päeva ja reede õhtuti toimus rahvuste sõpruste laulupidu. Kamba peale pakuti saates välja, et see võiks tänapäeval kanda näiteks pealkirja «Euroopa laulude õhtu». «Terve reede õhtu kõik meie külaliskoorid, kes siia tulevad, laulavad oma keeles,» soovitas Reinde.