Väliskomandeeringud olidki vast kõige hullemad – sellal kui ülejäänud seltskond mingi lepingu sõlmimise puhul klaase kokku lõi, kirjutas välistoimetaja lugu ja üritas seda toimetusse saata. 2000. aastate algul polnud veel wifit ja internetki oli mitmes maailma paigas üsna haruldane.
2000. aastasse langeb minu ilmselt veidraim juhtum ajakirjanikutöös, mis ei puudutanud küll ajakirjanduse sisu. Stockholmi julgeolekukonverentsil, õigemini USA saatkonna vastuvõtul läksin põlema. Süttisin. Olin seljaga kaminasimsi poole, millel põlesid küünlad. Varsti aga ka juba minu pintsak ja triiksärk. USA saatkond reageeris kiiresti – kuskilt osteti uus triiksärk ja üüriti pintsak (et see oli Stockholmis ja hilja õhtul, olen endamisi imestanud, kust ikkagi need asjad saadi, pealegi veel õige suurusega). Põlenud pintsakut hoian alles reliikviana.
2006. aastaks oli töö välistoimetuses mind ära tüüdanud. Et ma kirjutasin niikuinii arvamustoimetuse palvel nädalas mitu juhtkirja, tekkis mõte päriselt üle kolida. Kalle Muuli oli nõus mind enda hõlma alla võtma. Umbes samal ajal käivitus Postimehe nädalalõpulisa Arvamus ja Kultuur, mis kasvatas veelgi mu huvi arvamustoimetuses töötada. Tagantjärele vaadates oli see õige otsus, sest välistoimetust asus algul juhtima Igor Taro ja hiljem Evelyn Kaldoja, ja neis kummaski ei tulnud pettuda.
Arvamustoimetusele – nagu üldse Eesti ajakirjandusele – sai tuleprooviks pronksiöö kajastamine kümme aastat tagasi. Olen sellest juba Kaitseuuringute Keskuse blogis kirjutanud, lisatagu vaid, et peale omaenda töö tuli vahetevahel tegeleda riigi pressiesindamisega, sest välisajakirjanikud, kes spetsiaalselt konflikti kajastama saadeti, küsisid kontakte ja nõu ka Postimehest. 2005. aastal tööd alustanud Vene Postimees suutis ilmselt muuta maailma jõudnud kajastuse tooni ja rõhuasetusi, sest tõestas, et vene vaade juhtunule ei pea tähendama putinismi ülistamist.
Kui olen eravestlustes Postimeest ka kritiseerinud – no polnud toimetuses kõik päikeseline –, on vastu öeldud, et Postimees tegi minust selle, kes ma praegu olen. Jah, aga Postimees ka võttis: energiat, aega ja tervist. Tulid lapsed, tekkis pere ja vallalise kombel hommikust õhtuni toimetuses rügada enam ei jõudnud.
2008. aastal tuli pakkumine asuda tööle Euroopa Komisjoni Eesti esindusse ja tundsin, et on aeg Postimehega väärikalt lahku minna. Aasta hiljem nimetas Postimees mu aasta arvamusliidriks (olen teinud nalja, et see on sama hea kui saada hullupaberid). Lahku läksime ikkagi sõbralikult ja meie koostöö on jätkunud. Loodetavasti jätkub edaspidigi.