Aga miks Venemaale, kui ema on pärit Ukrainast? «Asi on selles, et naine on Donetskist. Seal pole praegu midagi teha, eriti rinnalapsega. Ma neid sinna lihtsalt ei lase,» kinnitas Tiit.
Asjad läksid aina keerulisemaks, sest neil päevil peaks Ukraina parlament võtma vastu otsuse kehtestada viisanõue Venemaa kodanikele. Kui see otsus langetatakse, siis ilmselt Venemaa vastab omapoolse käiguga ning Marinal tulekski oma Ukraina passiga sõita Donetskisse. «Aga koos Marinaga sõidan ka mina ja meie kahekuune laps. Just seepärast ma kirjutasingi toimetusele, et Eestist püütakse Donbassi välja saata kaks Eesti kodanikku,» rääkis mees.
Tiidu sõnul soovitasid ametnikud neil abielluda, kuid perekonnaseisuosakond keeldus avaldusi vastu võtmast, kuna naisele oli tehtud ettekirjutus riigist lahkumiseks.
«16. mail pöördus politsei- ja piirivalveameti Pinna teenindusse Ukraina kodanikust naine, kes soovis pikendada viisat. Kuna naise viisa alusel riigis viibimise aeg oli läbi, siis oli tema riigis viibimine muutunud ebaseaduslikuks,» selgitas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Indrek Aru. Sellele tuginedes koostas politseiametnik naisele lahkumisettekirjutuse.
Menetluse käigus selgus, et naisel on Eesti kodanikust elukaaslane ja vastsündinud laps. «Ametnikud võtsid kõiki neid asjaolusid arvesse ning pakkusid naisele erinevaid võimalusi, kuidas muuta oma riigis viibimine seaduslikuks,» rääkis Aru. Naisele selgitati, et tal on võimalik taotleda elamisluba ning kui ta seda kohe taotleb, siis saab lahkumisettekirjutuse tähtaega pikendada ja naine ei pea Eestist lahkuma.