Kodakondsuse valik on iga inimese isiklik otsus. PPA on omalt poolt teinud kõik selleks, et naine saaks ise otsustada, millise riigi kodanik ta olla soovib. Eesti seaduste järgi ei ole võimalik teha erandeid ja lubada mõnele inimesele mitut kodakondsust. Ühel hetkel tuleb inimesel endal teha otsus, millise riigi kodanik ta olla soovib, ning lähtuvalt sellest teeb ka PPA oma lõpliku otsuse.
Eestlaste külad Abhaasias
Eestlased rändasid Musta mere äärde vabatahtlikult 1880. aastatel. Vene tsaaririik soosis rännet, et taasasustada pärast sõda kohalike poolt hüljatud piirkonnad. Nii tekkis Abhaasiasse mitu eesti küla, nagu Ülem- ja Alam-Linda, Estonia.
Sulevi ja Salme küla rajati 1884. ja 1885. aastal. Kohe külade asutamise järel alustati ka laste õpetamist emakeeles, ehitati koolimajad ning ajalehekuulutuse kaudu telliti kodumaalt eriharidusega õpetajad. Külaelu õitses: ehitati elumaju, taluhooneid ja rajati istandusi.
Enamik eestlasi põgenes piirkonnast 1990. aastate alguses Gruusia-Abhaasia sõja eest. Mitu asulat purustati.
Ametlikku ülevaadet selle kohta, kui palju võiks praegu Abhaasias elada eesti päritolu või eesti keelt oskavaid inimesi, pole. Hinnanguliselt võib siiski rääkida sadadest inimestest.
Faktiliselt iseseisev riik
Abhaasia on vaidlusalune territoorium Musta mere ääres, kus elab üle 240 000 inimese. Enamik maailma riike loeb Abhaasiat autonoomseks vabariigiks Gruusia koosseisus.
2008. aastal kuulutas Gruusia parlament Abhaasia Venemaa poolt okupeeritud territooriumiks. Samast aastast kontrollib territooriumi end sõltumatuks kuulutanud Abhaasia Vabariik. Selle iseseisvust tunnustab ühe väheste hulgas Venemaa, kes on viinud Abhaasiasse ka oma väed ning kasutab olukorda oma mõjuvõimu suurendamiseks.
Eesti välisministeerium teatab, et ei soovita Abhaasiasse sõita, kuna see ei ole keskvalitsuse kontrolli all ning Eesti riigi võimalused oma kodanikke abistada on väga piiratud. Gruusia lubab aladele siseneda üksnes keskvalitsuse hallatavalt territooriumilt ja teadmisel. Üle Venemaa piiri Abhaasiasse tulek on Gruusias üleüldse kriminaalkorras karistatav.