Tallinnas ja Pärnus oli täna öösel läbi aegade kõige külmem 11. mai, Tallinnas langes õhutemperatuur -4 ja Pärnus -4,7 kaadini.
Tallinnas ja Pärnus purunesid täna kõigi aegade külmarekordid
Tallinna senine 11. mai külmarekord pärineb aastast 1984, kui õhutemperatuur oli -2,5 kraadi. Pärnus purunes aga rohkem kui sajand püsinud külmarekord, seni oli kõige külmem 11 mai temperatuur mõõdetud aastal 1900, kui Pärnu õhutemperatuur langes -3,3 kraadini.
Raplamaal Kuusikul purunes terve maikuu külmarekord
Erakordselt madalale langenud õhutemperatuur purustas eile Raplamaal kõigi aegade maikuu külmarekordi. Ilmateenistus mõõtis Kuusikul -6,7 kraadi, mis on selles mõõtejaamas maikuu kõige madalam temperatuur läbi aegade, ütles Ilmateenistuse sünoptik Taimi Paljak Postimehele.
Varem on Kuusiku meteoroloogiajaamas maikuus mõõdetud kõige madalam õhutemperatuur -6,6 kraadi, nii madalale langes seal mais õhutemperatuur 1961. ja 1999. aastal.
Kuusikul oli ka täna öösel Eesti kõige madalam õhutemperatuur, kuid rekordit külm ei püstitanud. Kell 6 hommikul langes Kuusiku jaamas õhutemperatuur -6,1 kraadini.
Terve maikuu külmarekordini õhutemperatuur tänavu siiski veel küündinud ei ole. Paljaku sõnul pärineb terve Eesti mai külmarekord 2. maist 1935, kui Võrus oli külma -9,4 kraadi.
Erakordselt külm oli ka 8. mail 1953, kui Jõgeval langes temperatuur -8,5 ja Jõhvis -8 kraadini.
Eesti kõigi aegade külmarekord pärineb 17. jaanuarist 1940, kui meteoroloogiateenistus mõõtis Jõgeval -43,5 kraadi.
Pakane purustas külmarekordeid ka Lätis
Läti keskkonna-, geoloogia- ja meteoroloogiakeskuse teatel langes täna hommikul Lääne-Lätis Mersragis ning Ida-Lätis Ainažis, Madonas ja Zosenis õhutemperatuur -5 kraadini, mis on neis kohtades kõige külmem 11. mai läbi aegade.
Teeilmajaamad mõõtsid Lätis veelgi madalamaid temperatuure, Vangažis langes õhutemperatuur täna öösel -7 ja Rezeknes -6 kraadini. Teeilmajaamad ei vasta samas rahvusvahelistele meteoroloogiastandarditele ja sealsed temperatuurid ametlike külmarekorditena kirja ei lähe.