Huvitavamad lood ja leiud talletatakse muuseumi arhiivis ning pannakse juubeliaasta jooksul välja A. Le Coqi veebi- ja Facebooki lehel. Parimate lugude ja esemete saatjad saavad vääriliselt autasustatud.
Oma mälestuse saab edastada elektrooniliselt juubel@alecoq.ee või postiga aadressile A. Le Coq Õllemuuseum, Laulupeo pst. 15, Tartu. Rohkem infot ja juba laekunud lugusid leiab ka muuseumi veebilehelt.
A. Le Coqi Õllemuuseumi rajati 2003. aastal. Ettevõtte enam kui kahe sajandi pikkune eluiga võimaldab rääkida Eesti õlle- ja joogikultuuri ajaloost muuseumisse välja pandud huvitavate lugude ning esemete varal, alates muinas-Egiptuse õllekultuurist kuni tänapäevani välja. Teemamuuseumi ülesanne on seista Eesti joogi- ja õllekultuuripärandi säilimise eest järeltulevatele põlvedele. Muuseum tegeleb igapäevaselt Eesti õlle- ja joogikultuuri kogumise, uurimise ja talletamisega.
Teemad, mille vastu on muuseumil eriti suur huvi:
*Esimese Eesti Vabariigi aegsed mälestused, esemed ja fotod, näiteks pudelid ja pudelikastid või A. Le Coqi tootmist, töötajaid, reklaame või tooteid kujutavad pildid.
*Mälestused sõjaperioodist: kuidas tehas töötas, milline oli töökultuur, millised olid tolleaegsed tooted jmt.
*Nõukogudeaegsed turundusmaterjalid, näiteks reklaamsärgid, klaasid, kruusid.
*Tudengipõlvemälestused A. Le Coqi toodetega lisaraha teenimisest.
*A. Le Coq Londonis ning seal toodetud A. Le Coqi logoga sildid ja tooted. Muuseum huvitatud lugudest, artiklitest ja leidudest sellest ajajärgust, mil A. Le Coqi peakontor tegutses veel Inglismaal.
*A. Le Coqi jalajälg Tsaari-Venemaal, aga ka Nõukogude Venemaal. Näiteks sinna eksporditud toodete pakendid, aga ka lood ja mälestused A. Le Coqi hiilgaegadest Venemaal.
*Lood ja meenutused jäälõikamisest Emajõel: vanasti oli traditsiooniks käia talviti Emajõe peal jääd lõikamas. Väga oodatud on lood või meenutused, pildid ja jäädvustused talvisest jäälõikusest Emajõel.