Rehemaa sõnul on streigi korraldamine Eestis reguleeritud kollektiivse töötüli lahendamise seadusega ja selle järgi meedikud ka toimetavad. «Aga selleni on aega, sest streigist tuleb ette teatada kaks nädalat enne algust,» lisas Rehemaa.
Ametiühingute keskliidu juhi Peep Petersoni sõnul on Eesti seaduste järgi poliitiline streik keelatud. «Ka riigikohus on leidnud, et riigil on õigus streigiõigust piirata,» lisas ta. Ametiühingu juhi sõnul ei ole poliitilise streigi piirang Põhjamaadele omane, näiteks Soomes on see lubatud. «Hetkel meil puuduvad head toetuspinnad, et nõuda samasugust streigiõigust kui Soomes,» tunnistas ta. Peterson lisas, et samas lubab rahvusvaheline õigus riikidel seada streikidele piiranguid.
«Ma olen veendunud, et kui meil tervishoius streik tuleb, siis ei ole see poliitiline, vaid sel teemal kuidas palgad kujunevad,» on ametiühingute juht veendunud. Kuigi meedikute nõudmised on poliitilised, annab streigi algust Petersoni hinnangul siiski siduda töötingimuste ehk palgaga ja sel juhul on tööseisak lubatud. «Päeva lõpuks me teame, et taustaks on suurte poliitiliste küsimuste lahendamine ja sellest sõltub kas töötajad kirjutavad alla või mitte. Aga streik kujuneb mitte poliitiliseks vaid palganõuete rahuldamiseks,» ütles Peterson.
Ametiühingute juhi sõnul tuleb ametlik streigiteade esitada kaks nädalat enne algust ja antud juhul piisab, kui meedikud teevad avalduse haiglate liidule. «Kui ma olen õigesti informeeritud, siis selleks ajaks (15. mai – toim) soovib valitsus kokku leppida tervishoiu pikaajalistes rahastusplaanides,» rääkis Peterson. Ta lisas, et seega on praegu kõik võimalused saavutada kokkulepe ka tervishoiu pikemaajalise rahastamise osas. «See ilmselt on ka taktika või nö kaval trikk, miks öeldakse, et streik algab 15. mail. Valitsusel on veel võimalus pingutada ja see asi ära hoida,» rääkis Peterson.