Riigi ja omavalitsuse koostöö
Küttis selgitas, et sinna, kuhu riigil on plaanis ehitada täiesti uus koolimaja, kuid häid sportimisvõimalusi ei ole, on kohalike omavalitsustega kokkulepped, et nad rajavad lähedale spordikompleksi. Ta tõi näitena Viimsi, kus avatakse 2018. uus riigigümnaasium, kohalik omavalitsus aga panustab samal ajal uue spordihoone rajamisse. Sama kokkulepe on Tabasalu riigigümnaasiumi ehitamisel. Küttise sõnul on eesmärgiks omavahel tuua kokku kohalike omavalitsuste ja riigi raha.
«Oleme teinud rahulolu-uuringuid, kuid probleeme pole. Sõõrumaa võib juhtida tähelepanu asjale, mis võib tunduda nii, aga tänu sellele hoiame raha rohkem kokku, paneme selle õppekorpuse ehitamisse ja omavalitsused toovad raha juurde, rajades spordikomplekse,» selgitas Küttis.
Olemasoleva infrastruktuuri kasutamine
Kõige uuem riigigümnaasium avati aasta alguses Põlvas. Sinna ei ehitatud koolimaja külge võimlat, küll aga asub kool keset Põlva linna, mille läheduses on spordikool ja Mesikäpa hall, mille kasutamiseks on riigigümnaasiumil kokkulepped. Lisaks on koolimaja taga kunstmurukattega jalgpallistaadion ning ümberringi paiknevad terviserajad.
Põlva gümnaasiumi direktor Alo Savi hindas kooli sportimisvõimalusi heaks. Kuna sportida armastavaid inimesi on Põlvas palju, tuleb Savi sõnul tunniplaanis aegu sättida, et kõik saaksid sporti teha. Savi leidis, et kuna kõik saavad treeningud läbi viidud, pole põhjust linna veel ühte võimlat ehitada. Selleks pole tema arvates lihtsalt otsest vajadust.
2012. aastal sai riigigümnaasiumi Viljandi. Viljandi gümnaasiumi direktor Ülle Luisk ütles, et nende kooli õpilased käivad samuti kohalikus spordikoolis, mis paikneb kooli kõrval. Seal on hommikupoolikutel vabad ajad, mida riigigümnaasium saab enda tarbeks ära kasutada. Koolil on kehalise kasvatuse tundideks võimalus kasutada veel Viljandi linnastaadionit ja kergejõustikuhalli.