Kelly Sildaru, Eesti spordi imelaps ja suurim lootus, näitas teeotsa kätte: ei ole vaja Kristina Šmiguni või Andrus Veerpalu kombel hing paelaga kaelas ja suu vaat et vahus suusatada, vaid asja saab ka lõbusalt võtta. Näiteks suuskadega käsipuid mööda alla sõites. Tosin aastat tagasi oleks sellist tegu peetud naeruväärseks totruseks, kuid nüüd on pargisõit, Sildaru trumpala, täieõiguslik olümpiaala.
Mullu suvel, Rio olümpia algul, avaldas Arter nimekirja praktilisest vaatevinklist kõige kasutumatest ja tarbetumatest spordialadest. Tollele intellektuaalsele, läbi huumoriprisma tehtud mõtteharjutusele reageerisid paljud sportlased valuliselt, kõige valulisemalt karate eksmaailmameister Marko Luhamaa.
Sedakord püüame Arteriga olla konstruktiivsemad ning pakume välja uued alad, mis võiksid vanu ja kulunuid asendada. Nagu pargisõit on eestlaste huviorbiidis asendanud murdmaasuusatamise.
Rannavõrkpall on olümpiaala. Rannajalgpallis selgitatakse maailmameistrid. Samuti rannamaadluses. Seega, paljud alad liiguvad sinna, kus on suvel rahvas – plaažile. Mis ala oleks lähim ja loogilisim viia järgmisena rannaliivale? Loomulikult ujumine, kus lisaks basseinile võisteldakse olümpial avavees ehk meres. Rannaujumine annaks šansi ka sportlastele vaestest maadest, kus basseine õieti polegi, ja samuti merepiirita riikidest.
Eesti sai hiljuti oma esimese bobimeeskonna, aga suuri tulemusi on raske loota, kui oma bobirada ikkagi pole. See-eest on Tehvandil hüppemägi, mis on alaekspluateeritud. Niisiis võiks ajastul, mil spordihuvilised otsivad ennekõike põnevust ja adrenaliini, hakata arendama bobihüppeid. Kardate, et sõitjad kukuvad end maandudes surnuks? Harjutada tuleb! Kui teie sõidaksite suuskadega trampliinist alla nagu suusahüppaja, saaksite ka ilmselt surma. Aga pisutki harjutanud suusahüppajad – näete, nendega ei juhtu ju midagi!