«Selle küsimuse tõstatas sügisel Facebookis üks lapsevanem,» rääkis Tallinna külje all asuva Peetri põhikooli direktor Luule Niinesalu. Kool pidi sel teemal aru andma ka võrdõigusvolinik Pakostale, kelle poole lapsevanem pöördus.
«Meil on kunstniku tehtud koolivorm aastast 2009 ja mina ei oska öelda, miks ühel lapsevanemal tekkis see küsimus, sest mina temaga kohtunud ei ole,» rääkis Niinesalu. Pärast voliniku pöördumist arutas seelikunõuet ka kooli hoolekogu, kes ei pidanud vajalikuks kehtivat nõuet muuta.
«Vanemad toetavad meid,» lisas koolijuht. Voliniku ametliku vastuse, kus koolile heidetakse ette diskrimineerimist, sai Niinesalu kätte 8. märtsil ega ole jõudnud sellega veel tutvuda.
Ta tunnistas, et temale jääb lapsevanema pöördumine arusaamatuks. «Koolil on oma kuvand, meil on oma logo, lipp, kellahelin, koolivorm ja need olid olemas veel enne, kui maja valmis sai,» rääkis direktor.
Eksiti mitme seaduse vastu
Niinesalu sõnul kohtuti lapsevanematega enne kooli avamist 2009. aastal kaks korda ja tutvustati nii kooli põhimõtteid kui ka vormi. «Oleme Peetri koolipere, kuulume ühte, peame lugu ühtedest väärtustest, koolivorm on üks abivahend ühtsustunde loomiseks,» rääkis ta.
Seeliku kandmise nõuet esimesest kuni neljanda klassini põhjendas Niinesalu sellega, et neis klassides on seltskonnatantsuõpetus, kus tüdrukuid õpetatakse seelikus kenasti istuma.
Koolijuhi sõnul kehtib seeliku kandmise nõue vaid koolimajas. «Meil on kolm pikka, 20-minutilist vahetundi, kui lapsed mängivad õues ja külma ilmaga tõmbavad nad seelikutele suusapüksid peale. Mitte midagi ei ole selle kaheksa aasta jooksul juhtunud,» rääkis ta ja rõhutas, et ükski laps ei pea külmetama, sest koolimaja on soe.