Postimehes 6. veebruaril ilmunud intervjuus tõi Korb omavalitsuste sundliitmist kommenteerides Pala valla välja ühena neist valdadest, kes võiksid taotleda liitumises erandi tegemist.
«See on veidi üle tuhande elanikuga vald, aga kõik hooned on korralikud, lasteaed on korras, omavalitsus ei ole võlgades – seal on kõik korras. Naabervaldadel aga on samas suured rahalised probleemid,» sõnas minister. Korb märkis veel: «Aga ma saan Pala murest aru, sest seaduse järgi peaksid nad liituma valdadega, millel on suured probleemid.»
Kaks päeva hiljem saatsid Pala vallaga piirduvate Alatskivi ja Vara valla juhid riigihalduse ministrile järelpärimise, soovides saada selgitusi tema sõnade kohta. Kirja koopia oli lisatud ka peaminister Jüri Ratasele.
Vallajuhid loetlevad üles põhjusi, miks vastupidiselt Korbi sõnadele nad endaga igati hästi hakkama saavad. Kirjas tuuakse välja, et Alatskivi vald on rekonstrueerinud täielikult Alatskivi kooli, lasteaia ja lossi. Alatskivi vald on renoveerinud sealse meditsiini- ja päästekeskuse, mis võimaldab tagada Peipsi-äärse piirkonna turvalisuse kiirabi ja tuletõrje päästekomandoga. Teenus on tagatud kõigile piirkonna omavalitsustele. «Samas ei ole piirnev Pala vald panustanud siia ühtegi senti,» kirjutavad nad.
Alatskivi vald on arvestanud, et omavalitsuste ühinemise käigus ei koormaks võetud investeeringulaenud teisi omavalitsusi, seisab kirjas. «Aasta oleme alati lõpetanud positiivse pangakontoga,» märgivad vallajuhid. Ka Vara vald on nende sõnul hoogsalt arenenud.
Edasi väidavad vallajuhid, et Pala vald keeldus osalemast Alatskivi kunstide kooli õpilaskoha tegevuskulude osalises katmises, kuigi koolis õpib ka üheksa Pala valla last. Samas teised omavalitsused, sealhulgas eelarvelistes raskustes Kallaste linn, on osalenud jõudumööda huvikooli tegevuskulude katmisel. Ka ei osale Pala vald naabervaldade sõnul ühise jäätmeveo korraldamisel ümbruskonnas.