Samas jagus tal saatejuht Priit Kuusele vaid kiidusõnu. «Ta oli heas vormis ja kasutas seda avarat stuudiot hästi ära. Liikumisega lood olid tehtud enesekindlalt ja hästi, väga professionaalselt – nii et see jättis sellise hea mulje,» kiitis Pihel.
Ka oli esimese saate pildikvaliteet ja valgus meediaõppejõu hinnangul heal tasemel. «Ma arvan, et hästi elatakse seal majas,» hindas Pihel.
Üks toimetus, kolm meediumi
Kuidas aga kogu uus ERRi uudistetoimetus, kus ühes ruumis on koos nii tele-, raadio- kui ka veebiuudiste tegijad, toimima hakkab, pole õppejõu hinnangul veel selge. «See on maailmas väga palju vaieldud teema,» tõdes Pihel ja nentis, et üheseid ja absoluutselt selgeid näiteid, kuidas sünergia sünnib, paraku võtta pole.
Oluline on õppejõu hinnangul, et ühises uudistetoimetuses ei tekiks illusiooni, et ühe uudise võib nüüd kolme kanalisse samaaegselt paisata. «Ei maksa end eksitada sellest, et igal pool on heli ja pilt, tegelikult need kolm meediumit erinevad üksteisest žanriliselt oluliselt ja loo lõplik n-ö valmiskirjutamine, mis tähendab tegelikult erinevaid tegevusi, on igas žanris erinev.»
Hea teleuudis on erinev heast raadiouudisest ning veebiuudis omakorda erinev tele- ja raadiouudisest, rõhutas ta. «Nii et ühe hetkeni see koostöö on vajalik ja möödapääsmatu, aga sealt edasi ei tohi neid žanre segi ajada. Meisterlikult kirjutatud uudis on igas žanris küllaltki erinev, kuigi sisult sama,» märkis Pihel.
Ühisosa võiks Piheli hinnangul leida sellest, mis puudutab eelinfot: allikate jagamisest, sündmuspaika jõudmisest, esmase informatsiooni kättesaamisest. «Niikaua kui ajakirjanikud inimlikult üksteisega infot jagavad, saab ka sünergia toimuda. Seda saab organiseerida, ka sundida. See on kindlasti väga mõistlik,» lisas ta.