Kui Saluri hinnangul peaks end vaktsineerida laskma kõik inimesed, siis Takkeri sõnul igaüks end praegu, gripi hoogsa leviku ajal, end tingimata vaktsineerima ei pea, kuid kindlasti on vaktsineerimist tarvis 65-aastastel ja vanematel inimestel, väikelastel, krooniliste haiguste põdejatel, rasedatel, meedikutel ja paljude inimestega kokku puutuvatel inimestel.
Selleks, et kolleege mitte nakatada, oleks kasulik end vaktsineerida lasta ka neil, kes töötavad avatud kontoris, ja täiskasvanutel, kes puutuvad kokku väikeste lastega. «Mida rohkem inimesi end vaktsineerib, seda vähem haigusi levib,» lisas Tartu perearst.
Takkeri patsientide soov end gripi vastu vaktsineerida sõltub arsti sõnul vahel ka sellest, kas inimene on gripiga lähedalt kokku puutunud. «Patsiendid, kes on eelmisel aastal väga raskelt grippi haigestunud, tulevad esimestena vaktsineerima,» rääkis ta.
«Käesoleval gripiperioodil on inimesed käitunud väga mõistlikult ja alustanud vaktsineerimisega varasügisel,» lisas ravimiameti peadirektori asetäitja Kiisk. Tema sõnul vaktsineeritakse ka rohkem kui varasematel aastatel, mistõttu oli vaktsiini juba oktoobri lõpuks kulunud rohkem kui kogu eelmise gripiperioodi vältel.
Kokku on sügistalvisel perioodil Eestisse toodud 50 060 annust gripivaktsiini, mis on oluliselt rohkem kui eelmisel hooajal (33 000 annust).
Enamik suuremaid Eesti haiglaid on nakkushaiguste leviku tõttu kehtestanud külastuskeelu, mis tähendab, et haiglaravil viibivatele lähedastele saab edastada küll pakke, kuid nendega palatis kohtuda ei saa.
«Kaitseväes teenib praegu üle 3000 ajateenija, kellest üle 40 on hetkel haigestunud külmetus- või nakkushaigustesse,» ütles kaitseväe peastaabi pressiesindaja eile BNSile. Ta märkis, et ajateenijate haigestumine on ilmast ning külmetus- ja nakkushaiguste levikust praegu küll hooajaliselt tõusnud, kuid jääb eelmiste aastatega võrreldavasse suurusjärku.